חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מותגים עילאיים ומתנשאים

מותגים עילאיים ומתנשאים (הגדל)

אם אתם מחוברים לפייסבוק, הביטוי "מתנשאים עילאיים" כנראה חצה את דרככם הוירטואלית בחודש האחרון. החל מהעמוד המקורי "אנשים עילאיים ומתנשאים" שקרוב כיום ל- 100 אלף לייקים, ועד לעשרות החיקויים שקמו לו אשר מחליפים את "אנשים" ב"קיבוצניקים", "כרמיאלים", "תל אביבים", "עיתונאים", "מעצבים", ועוד. למעשה כל מגזר וקבוצה מוציאים מתוכם את כל הסטטוסים שאף אחד לא באמת סובל.

 

האם יש קשר בין המגמה הזו למגמה אחרת של מותגים מתנשאים?

 

מספר מותגים בזמן האחרון שולפים את עצמם מהמשחק הקטנוני והמעייף של לספר בפרסומות כמה הם נפלאים, ועוברים לשחק במגרש אחר, גבוה יותר. הם למעשה אומרים – אנחנו מעל המותגים האחרים. הדבר מאפיין בדרך כלל מותגי יוקרה ידועים כמו מרצדס – שעבורה מספיק להציג לוגו או צללית של הרכב בפרסומת, כדי לעורר אצל קהל הלקוחות רגשות עזים. אך בשונה מהסטטוסים של אנשים עליאיים ומתנשאים שבדרך כלל מעצבנים אנשים אחרים, במקרה של עולם הפרסום ההתנשאות יוצאת נהדר, ומביאה לפרסום מרענן.

 

להלן 3 פרסומות כאלה. אם בתחילת דרכה בחרה אורנג' בקו פרסומי פורץ דרך שלא הציג מכשירי סלולר כלל, עכשיו היא בכלל יוצאת נגד הטלפון, או לפחות נגד התמכרות בטלפון כל הזמן. אורנג' בכלל נוטשת את הצורך לשכנע לדבר בסלולר או לרכוש מכשיר– היא משווקת איכות חיים.

 

לפרסומת השניה שיוצאת מהמשחק קוראים קסטרו, ולאיכות של התוודעתי בטור של עטרה בילר, שכותבת: "ההפתעה הגיעה בדמות קליפ מוזיקאלי שאינו קשור לקסטרו וכלל אינו סוגד למותג. לא במשל ולא בנמשל אלא רק באנרגיה. גיבור הקליפ אינם אלא הילדים המוזיקאליים של ארטיק ב-cover עירני וסוחף במיוחד של שיר הכי לא קשור אבל מאד אהוב עליהם. קסטרו לוקח צעד אחורה ומתפקד בקליפ ככינור שני, לשם שינוי".

 

 

וכמובן אי אפשר בלי המתנשאת העילאית מעל כל המותגים האחרים, ולמעשה על כל עולם האופנה – DOVE – ששואלת "מה קרה לכן"? ומעולם לא מדברת יותר על המוצרים שלה. היא בהחלט מובילה את כל המותגים שלעיל שהבינו שאנשים כבר לא קונים מוצרים – אלא חוויות.

 

 

הכתבה בחסות Fortissimo Smart Media

מאמרים נוספים בנושא פרסום ופרסום באינטרנט

עבור לתוכן העמוד