חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טורנדו ממוקד ואפקטיבי - בקרת פרסומות בחירום

טורנדו ממוקד ואפקטיבי - בקרת פרסומות בחירום

הפוסט בחסות פורטיסימו סמארט מדיה - שיווק מבוסס תוכן באינטרנט

 

הימים, ימי מלחמה, ואל מול הביצועים המרשימים של צה"ל במשימה הבלתי אפשרית שבין לחימה אפקטיבית לבין שמירה על חוות הדעת העולמית, הציבור נדרש לספוג ביצועים לוקים בחסר מצד ערוצי הטלוויזיה, בלשון המעטה. עבור מי שהעביר את מלחמת המפרץ מול זהו זה והעולם הערב שהיו בגדר "איזהו גיבור ה משעשע את עמו"  של המלחמה ההיא, מדובר בתחושה מוזרה לעמוד כיום בפני מצעד האולפנים הנודדים והנייחים שמשודרים בכל שעה אפשרית, כשהערך השידורי היחיד שלהם שיכול להיות גלום בהם הוא יצירת לחץ מכל שיגור. עצוב לחשוב על כך שהאתנחתא הבידורית מגיעה לאחר 10 ימים, וגם זה בשידור חוזר של ארץ הנדרת.


אך לפחות הטלוויזיה הדלוקה ברציפות מאפשרת לנו להתרשם שוב מהפרסומות החוזרות על עצמן, ולסמן לעצמנו הצלחות וכשלונות (לפחות לפי דעת הוועדה המקומית):


הטוב: הפרסומת החדשה של טורנדו מציגה את שון גיטלמן, כוכב פרסומות קודמות שזכו לתואר האהובה ביותר, כותב פניה למשרד הפרסום מכיוון שכולם מזהים אותו ברחוב בשמו מהפרסומת ולא בשמו האמיתי. הפרסומת סטטית, משמעממת, ואף לא מצליחה להיות חמודה כמו קודמותיה. אז מה טוב? באומן בר רבנאי שילבו בפרסומת מספר פעמים את המשפט "לג'נד, הטורנדו הנמכר ביותר בישראל". משפט שלמעשה לא אומר כלום, אבל כשהוא מופיע ברצף המלל של הפרסומת, נחקק בזיכרון השומע כי טורנדו הוא המזגן הנמכר בישראל. כאשר בוחנים את הפרסומת מנקודת מבט זו, אז באמת לא משנה מה מתרחש בפרסומת, כל עוד המסר הזה מושמע שוב ושוב.


הרע: לעמות הפרסומת של טורנדו, קופי שוט מציגה את ההיפוך המוחלט (כשגם קהל היעד שונה לגמרי), עם פרסומת שלא בוחלת

באמצעים כדי למצוא חן בעיני נוער . פרסומת קצבית, עם מסר חוזר על עצמו וישיר שיוצר  אפקט מעניין. אבל גם כאן, כמו אצל טורנדו, רגע קטן משאיר את הרושם המרכזי – אבל בשונה, הוא משאיר דווקא רושם לא מוצלח. הפרסומת משתמשת בקטע אנימציה המדמה את ההשפעה של קופי שוק על מערכות העצבים בגוף. האנימציה הזו מתקשרת דווקא לאנימציות המופיעות בסדרות בתי חולים כגון "האוס",  כדי לתאר מקרה של קריסת מערכות, או לחילופין הדמיות של פרסומות למסטיקים ללא סוכר . ממשקה נחמד שנועד להעיר אותך, המשקה הופך למשהו רפואי. מצד שני, אולי הדברים דווקא יתקשרו לנוער עם השפעות עצביות של סמים - ייתכן שמדובר במשהו שיקרוץ לנוער, ואת זה ימים יגידו. בינתיים נחפש פרסומות אחרות להתרגש מהן.


המוכח: הפרסומת שדווקא כן הוכיחה את עצמה בשטח, היא זו של ברנפלקס עם דנית הזמרת. הפרסומת עצמה כבר זכתה במדד פרסומת הוידאו של גלובס , עם נתונים מרשימים של מעל ל- 1,900 לייקים ביוטיוב, מאות אלפי צפיות (מעל ל- 700,000) ויותר מ- 6,000 שיתופים בפייסבוק. אתמול פורסם בפייסבוק של באומן בר ריבנאי כי " דנית הפכה את ברנפלקס ממותג דיאטטי ומשעמם למותג המוביל בקטגוריה", בצירוף תמונת

מצב השוק:


אולי צריך לתת לאנשי באומן את השליטה על כל לוח השידורים במצב החירום.
סופשבוע רגוע,
מצוות אולמרקטינג

 


 

מאמרים נוספים בנושא פרסום ופרסום באינטרנט

עבור לתוכן העמוד