חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

אתם יזמים, אנשי מכירות – ויש להם ים של רעיונות בראש? אם אתם נושמים חדשנות ויודעים שנועדתם להצליח, כנראה שעסק הוא הדבר הנכון ביותר עבורכם. אבל חשוב מאד להבין, שהרעיונות הגדולים לא יתממשו בלי שתי רגליים על הקרקע. איך עושים את זה? בניהול עסקי נכון. הבעיה הגדולה היא שלא כולם יודעים איך לעשות זאת, והאמת? די בצדק. מדובר בהמון בירוקרטיה שמתחילה כבר מרגע ההצהרה על סוג העסק, ואפשר לטבוע בתוך ים של מסמכים והחלטות. אז מה עושים?

הטעות הנפוצה

מקובל לחשוב בטעות, שרק לעסקים גדולים דרוש ייעוץ עסקי. הרי הם נדרשים למחזור מכירות גדול, ואצלם הכל לכאורה יותר מסובך. זה כמובן נכון, אבל אסור להשוות ולהסיק מכך שאצלכם הכל בסדר. גם לעסקים קטנים דרוש ייעוץ מקצועי, מכיוון שישנם שלל חוקים וכללים גם לגביכם. מלבד זאת, זהו מפעל חייכם כרגע – ואסור להזניח אותו בשום אופן. גם אם אתם חוזים תהליכים וחשים שאתם מרגישים את השוק שלכם, יש דברים שפשוט אין ביכולתכם לדעת, ורק אנשים למודי ניסיון העבר יכולים לעזור לכם בכך.

קחו לעצמכם יועץ מומחה

גם אם אתם תותחים בחישוב המספרים, ויש לכם אוריינטציה מצוינת לבירוקרטיה הישראלית (כשרון שראוי להערכה בפני עצמו), אל תוותרו על יועץ עסקי מומחה. הייעוץ לא רק יעשה לכם סדר בכל הדברים שאין ביכולתכם לדעת, הוא גם ייתן לכם הכוונה קריטית של מומחים באפיקי ההשקעה לעתיד: הוא זה שיחשוב יחד איתכם מה הכי נכון עבור העסק שלכם, והוא זה שיידע לשים את האצבע על טעויות או כשלים עתידיים, במקרה שכאלה יופיעו.

גב בטוח

בין אם אתם צעירים וחדשים בתחום ובין אם לא, תמיד טוב לדעת שיש מאחוריכם מישהו מקצועי שיודע את העבודה שלו. ייעוץ עסקי למעשה מבטיח שלעולם לא תרגישו שהספינה מתנדנדת מבלי שתהיה לכם יכולת שליטה עליה. מלבד זאת, אם אתם מחזיקים בבעלות העסק לבד, או עם כמה שותפים בודדים – תמיד טוב לצרף בעל ידע נוסף שייתן את חוות דעתו ויסייע לכם בקבלת ההחלטות.

מבט חיצוני

לא משנה מה תגידו, למי שבא מבחוץ תמיד תהיה נקודת מבט שונה על מה שמתנהל בעסק שלכם. תוכלו לראות בזה עול או חסרון, אבל זכרו שזוהי נקודת מבט חשובה מאין כמוה. הקשיבו למה שיש ליועץ להגיד, ושתפו איתו פעולה. הוא ראה חברה או שתיים בחייו, ולרוב דוקא העובדה שהוא לא בא מהתחום שלכם (מה שקורה בדרך כלל), תעזור לכם להבין טוב יותר מה העסק צריך. העצות שלו יכולות להישמע בהתחלה לא לרוחכם, אבל זכרו להיות עם ראש פתוח, ולהקפיד על תקשורת פתוחה איתו ככל היותר – כדי שתביאו את הפרויקט שלכם להצלחה ולהישגים הגבוהים ביותר עליהם חלמתם.

מאמר מאת לב-רן ושות' – יועצים עיסקיים

 

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

עבור לתוכן העמוד