חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשרה צעדים להצלחה

"לא יכולתי לחכות להצלחה , אז צעדתי קדימה בלעדיה " (ג'ונתן ווינטרס)
אם אתה רוצה בהצלחה, במוקדם או במאוחר, אתה צריך לנקוט פעולה להשיג אותה.
לעתים אנו מנסים לתזמן הצלחה. אנו מנסים לתכנן אותה לזמן מאוחר יותר: אחרי שנקנה בית, אחרי שנקבל העלאה, או שאנו אומרים "יום אחד".

זה לא עובד כך בחיים. בעצם כל יום הוא היום המושלם לעשות את הדבר הנכון, להגשים את חלומותיך, לנקוט פעולה, להתחיל. השאלה היא "איך"? שואלים תמיד היכן להתחיל ואיך לנקוט פעולה. אדם מבוגר לא רוצה לקבל החלטה פתאומית, החלטה ללא מחשבה מעמיקה.
להלן עשרה צעדים הטובים ביותר ליצירת החיים שאתה באמת רוצה:

1. הבהרת החלום. חלום בגדול, חלום לעתים קרובות ותמיד בצבעים טבעיים! דמיין את הבעיות, את התועלות, את הכישורים שתצטרך ואת האנשים שתפגוש לאורך הדרך. חלום לעתים קרובות בפרטים מלאים.

2. הכן תכנית מהי עלות התכנית שלך. איך תגשים אותו? כמה זמן צריך להגשימו? מי יעזור לך להגיע לשם? איך תעמוד בפני האתגרים? איך תעבור את כל המכשולים ואיך תהיה האדם שאתה צריך להיות כדי להשיג את מטרותיך?

3. הושט יד להשיג. אנו חיים בזמן מדהים. אפשר לכתוב, לפקסס, לשלוח דואר אלקטרוני,
כמעט לכל אחד עלי אדמות. התייעץ עם מומחים. דבר עם אנשים שכבר השיגו את מה שאתה רוצה להשיג. מצליחנים אמיתיים בדרך כלל שמחים להראות לאחרים את הדרך. הרם טלפון: אתה רוצה להשיג – אתה צריך לבקש.

4. ספר לאחרים. אין תחליף לזה שתדבר על חלומותיך. אמירת הדברים הופכת אותן לעוצמתיות. דבר על המקום שאתה רוצה להגיע אליו, מה שאתה רוצה לעשות ומה שאתה תהיה. התועלת היא, שאתה תגלה מי האנשים שיעזרו לך לאורך הדרך.

5. נקוט פעולה. לא משנה מה החלום שלך, יש צעד שאתה כבר יכול לנקוט היום. אם אתה רציני , יש מישהו שאתה יכול לצלצל אליו או לכתוב לו, יש ספר שאתה יכול לקרוא או פעולה כלשהי שתעלה אותך על הדרך. סטיבן שפילברג חמק הרבה לסרטים כמתבגר , רק כדי להסתכל מסביב.

6. קנה יומן לקביעת מועד סופי. המתנה יכולה להיות מסוכנת, כי אם נפספס את מועד היעד, אנו עלולים לחשוב ש"נכשלנו". נשמע שיגעון, אבל לעתים אנו מספרים לעצמנו דברים משוגעים. יותר חשוב, שמועדי יעד בונים מסגרת ונותנים מפה למעקב . השתמש ביומן לאתגר את עצמך.

7. סלק הפרעות. זו מסגרת קשה ותירוץ חביב ל "כמעט הצלחתי". מצליחנים מסלקים הפרעות של החיים. שלב שליחויות, האצל סמכויות, שכור אנשים לעשות דברים שאתה לא רוצה לעשות. פשט את החיים ולעולם אל תבזבז זמן .

8. השקע בחכמה. מצליחנים מבינים שהחלומות שלהם דורשים השקעה של זמן, כסף, או אנרגיה, והם מוכנים לשלם את המחיר. לא משנה מה החלום שלך, הוא ידרוש סיכון מסוים והשקעה מסוימת. תשקיע!

9. צור מרווח להצלחה. כולנו עושים משהו בכל דקה ובכל יום, ולהביא לכך שחלומותינו יתגשמו, נדרשות מספר התאמות. בין אם זו התאמת לוח זמנים, פיננסים, או שימוש באנרגיה, תצטרך לפנות מקום להצלחה.

10. עשה לך רב (מאמן). בין אם אתה שוכר מדריך מקצועי, או מוצא מומחה מקומי, למצליחנים יש מאמן.יש מעט מאד הצלחות "תוצרת עצמית". כולנו צריכים מישהו שיאמין בנו, מישהו שיעודד, יאתגר וימחא כפיים. פתח יחסים קרובים עם מאמן שיכול להראות לך את הדרך לחלומותיך!

הצלחה אינה מקרית. היא תמיד תוצאה של מאמצינו העילאיים. היא תוצאה של השקעת זמן, אנרגיה, מחשבה זהירה ועבודה קשה. היא תוצאה של נקיטת פעולה, של להתחיל, עשיית טעויות, למידה מהן, וניסיון שוב. אין זמן טוב יותר מלהתחיל היום .

מאמרים נוספים בנושא יזמות ועסקים קטנים

עבור לתוכן העמוד