חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מתנות לחגים – מה ואיך לקנות ללקוחות??

שוב החגים מתקרבים והדילמה מגיעה, ותמיד רגע אחד מאוחר מידי – מה נקנה ללקוחות שלנו לחגים הפעם???

מנכ"ל אתר המתנות Present Simple נותן כמה טיפים ודגשים בעת קניית המתנות לחג:

 

מתנות ברוח החזון: אנו עמלים כל כך הרבה וכל הזמן להגדיר את החזון שלנו וללכת בעקבותיו. גם כאן אסור לוותר על החזון. המתנה שנבחר, בשילוב ברכה משלימה ומנצחת, צריכה לשדר ללקוחותינו באותו הגל. לכן, בעת חיפוש המתנה זיכרו את החזון ונסו למצוא את הנוסחה: מתנה + ברכה = אמירה ברוח החזון. לדוגמא: חברה שרוצה לשדר נועזות תוכל ללכת על מתנה נועזת, בשילוב ברכה שתמחיש את הרעיון.

 

מתנה פרקטית - עקרון או חסרון: הרבה פעמים מסע חיפוש המתנה המושלמת עבור לקוחותינו הופך לסיוט משום שאנו רוצים להשיג את כל היתרונות שבעולם במתנה אחת. חייבים לשים מטרה אחת ראשית!!! אם רוצים לשדר אמירה ברוח החזון יש לעשות ויתור לעיתים על פרקטיות המתנה – אז הם לא ישתמשו בה, ביג דיל! העיקר שהרשמנו אותם, עשינו להם טוב על הלב ושידרנו את מה שרצינו. מה הטעם במתנה פרקטית אם לא זוכרים מי נתן אותה? הרבה פעמים, במיוחד כאשר מדובר בלקוחות שמקבלים המון מתנות, הם לא יזכרו מי נתן להם מה, אלא אם המתנה תהיה בולטת ולא שגרתית. את זאת הם יזכרו הרבה זמן ויתכן שאף ידברו על כך אם אנשים אחרים.

 

תקציב, תקציב: הגדירו לעצמכם תקציב ואל תפחדו להשתמש בו. הרבה פעמים קורה שמרוב התמקחויות ומשא ומתן, לבסוף, למרות שהתחלנו את תהליך רכישת המתנות מוקדם יחסית, אנו מגיעים לזמן סמוך מידי לחג ונאלצים מלית ברירה לבחור מתנה שלא רצינו.

 

עטיפה וברכה – ייהרג ובל יעבור ! עטיפת המתנה, ועוד יותר מכך – ה ב ר כ ה ! הם החשובים ביותר בנתינת מתנות. כאשר בוחרים מתנה יש לוודא קודם כל כיצד היא תיראה עטופה, ורצוי שהעטיפה תהיה אף יותר מרשימה מהמתנה עצמה.
מתנה ללא ברכה אינה שווה לכם דבר וחצי דבר! – השקיעו זמן בכתיבת ברכה אישית, משעשעת, ברוח החזון, מלהיבה וכו' וכו' וכו'. הברכה היא זאת שבסופו של דבר חותמת את המתנה וקובעת כמה היא תרגש את מקבליה. לכן השקיעו בכך חשיבות לא פחות מאשר בתקציב.

 

היכונו! היכונו! אם עד כה עדיין לא סגרתם את המתנות לפסח טיפ זה כבר לא יעזור לכם הפעם, אבל זיכרו אותו לחג הבא, ויותר מכך – יישמו אותו!
שימו לעצמכם תזכורת לחודש וחצי- חודשיים לפני החג והתחילו מיידית בטיפול בנושא. אם אין לכם זמן הטילו את המטלה על מישהו אחר.
היתרונות ברורים: המחירים יותר זולים, המלאים עדיין מלאים והמבחר גדול, יש מספיק זמן למצוא מתנה שתתאים למטרות החברה .

 

* רמי דיגמי הוא מנכ"ל ובעלים של אתר המתנות www.presentsimple.co.il

 

מאמרים נוספים בנושא קשרי לקוחות ושירות לקוחות

עבור לתוכן העמוד