חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פענוח שפת הגוף ומכירות

במכירות חשוב מאוד לפענח נכון את שפת הגוף של הלקוחות. נהוג לומר: "מוות וחיים ביד הלשון". על אותו משקל הצלחה במכירה תלויה גם בפענוח נכון של שפת הגוף של הלקוחות. פענוח נכון של הלקוח עשוי לסייע למכירה ופירוש לא נכון שלה עלול להרתיע קונים מהססים, כך סבורים מומחי שפת גוף.

מספר טיפים לפענוח שפת הגוף:
1. כאשר הלקוח מפנה את ראשו וגופו לאחור, זהו איתות שיש לפנות אליו, לדובב אותו באשר לבקשותיו, לטפל בהן ולתת להן פתרון.

2. שינוי בהבעת הפנים הוא איתות שללקוח יש עניין מיוחד, או חוסר עניין. יש לעקוב אחר השינוי וליצור מגע כאשר הוא מתרחש ולהקשיב מה רוצה הלקוח.

3. כאשר הלקוח מושיט ידו לעבר חפץ על הדלפק, אין לפנות אליו. יש לתת לו שהות והזדמנות להרהר ברכישה, להרגיש את המוצר. אם כבר יוצרים קשר, אין לזרז או להכביר מילים, אלא לתת לו להחליט בעצמו.

4. כאשר הלקוח מצביע או משתמש בתנועות ידיים בעת הדיבור, זהו אות שהנושא חשוב לו מאוד ויש להקדיש תשומת לב מיוחדת לדבריו.

5. כפות ידיים פתוחות מעידות על פתיחות ורצון לקבל מידע נוסף.

6. כאשר לקוח מניד ראשו בהסכמה, זה האות לסגור את המכירה. לכן, חשוב לשאול שאלות סגורות המבקשות אישור והסכמה: הטלויזיה הענקית הזו תהפוך את בעליה לפופולרי בין חבריו, נכון? או שאתה מניד בראשך והלקוח עושה כמוך.

7. ידיים משולבות על החזה מסמנות סגירות וחוסר עניין, או אתגר שהלקוח מתכוון להעמיד בפני המוכר, כדי שיציג בפניו את הערך והתועלת במוצר עבורו.

8. כאשר הלקוח שולח מבט מהורהר או תוהה, יש ליטול יוזמה. עיניים פעורות לרווחה מעידות לרוב על הבנה. אישונים מורחבים הם לרוב סימן טוב שהלקוח מעוניין וזה הזמן לסגור מכירה. אישונים שמצטמצמים והולכים הם סימן שהמוכר צריך להשתדל ולהיות משכנע יותר.

* בני ישראלי, עורך אתר האינטרנט www.loveyoursuccess.net

מאמרים נוספים בנושא מכירות

עבור לתוכן העמוד