חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משרד התיירות מציג: סתיו בלי קמפיינים

משרד התיירות מציג: סתיו בלי קמפיינים (הגדל)

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הורה לאנשי משרדו לעצור את הקמפיינים השיווקיים של ישראל ברחבי העולם בחודשים הקרובים. מיסז'ניקוב לא סיפק כל הסבר להחלטתו – עובדה שעוררה סימני שאלה בקרב הגורמים המקצועיים בענף השותפים לפורומים השיווקיים האחראים על עידוד התיירות הנכנסת לישראל, התאחדות המלונות ולשכת מארגני התיירות הנכנסת.

גורמים בענף שללו כי מדובר בהחלטה פוליטית שקיבל השר על רקע מעמדה של ישראל בעולם לקראת הכרזת הרשות הפלסטינית על מדינה עצמאית בחודש הקרוב וציינו כי החלטת השר עוררה תמיהה נוכח העובדה שפורום השיווק אישר את קמפיין הסתיו ואת תקציבו ולא קיבל כל הסבר מוקדם על ביטולו. תוכנם של הקמפיינים היו אמורים לעסוק ביעדים אטרקטיביים לבילוי בישראל בתקופת הסתיו.

עמי הירשטיין, מנכ"ל מלונות דן ויו"ר ועדת השיווק המשותפת שיגר אמש (א') בעקבות ההחלטה מכתב דחוף לשר מיסז'ניקוב ובו בקשה לשקול שנית את החלטתו במטרה לאשר את קמפיין הסתיו.
 
"בישיבה האחרונה של פורום השיווק הייתה תמימות דעים שעל אף המצב הגיאופוליטי בישראל והמשבר הכלכלי בארצות המערב, יש להמשיך בכל הקמפיינים במלוא העוצמה. הנזק של היעלמות מהתודעה גדול בהרבה מגובה ההשקעה," כתב הירשטיין. דובר השר: התוצאות מדברות בעד עצמן

 עוד כתב: "גייסנו בשנים האחרונות מספר רב של מארגני תיירות בארצות היעד. הבטחנו להם שנתמיד במשך שנים במסעי פרסום ויחסי ציבור שיתמכו במאמצי השיווק שלהם. יש סכנה שחלק מהם ינטשו את השוק הישראלי, דבר שיפגע קשות בתיירות לישראל." 

הירשטיין הוסיף כי המלונות בישראל יצרו התקשרויות עם גורמי מדיה שונים בעולם והחלו להפעיל את הקמפיינים השיווקיים, תוך ידיעה שמאמצים אלה יקבלו רוח גבית מהקמפיינים הלאומיים. "כמובן שבמצב הנוכחי האפקטיביות של קמפיינים אלה תרד בצורה מהותית ויגרם נזק גדול למאמצי השיווק." 

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות עמי אתגר הצטרף אף הוא לקולות הקוראים בחינה מחודש של ההחלטה ואמר כי טרם יישום החלטת השר על פורום השיווק להתכנס ולדון בנימוקים שהובילו אליה. 

דוברו שר שר התיירות, השוהה כעת בהודו, אמר כי כל הפעילות המקצועית של משרד התיירות להגברת תנועת התיירות של ישראל תמשיך להתנהל כסדרה והתוצאות מדברות בעד עצמן.

הכתבה פורסמה באתר http://www.educational.co.il/

 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד