הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ההסתדרות הציונית משיקה אפליקציה ציונית

ביוזמת ההסתדרות הציונית העולמית תושק השבוע אפליקציית אייפון חדשה - "ציוניזם"Zionation  שמה. האפליקציה תאפשר למשתמשים ליהנות מלוח שנה ציוני ותעניק מידע זמין על אירועים המתקיימים בקהילות היהודיות בתפוצות. היא תפעל בשלוש שפות - עברית, אנגלית וספרדית - ותופץ כשי לרגל השנה החדשה למאות אלפי אנשים בארץ ובעולם.

 

"ציוניזם" תשמש כמאגר מידע נגיש המיועד לכל אדם שמעוניין לחזק את הקשר עם מדינת ישראל או להרחיב את ידיעותיו בהיסטוריה הציונית. האפליקציה  תכיל מידע על תאריכים מרכזיים בהיסטוריה של מדינת ישראל והתנועה הציונית ותאפשר להוסיף את התאריכים האלה לתוך היומן האינטגראלי של מכשירי iPhone  ו Android. כמו כן ניתן יהיה למצוא בה רקע על אישים בולטים ואירועים בולטים בהיסטוריה הציונית.

 

בנוסף ללוח השנה הציוני, האפליקציה תעניק למשתמשים מידע על אירועים מרכזיים המתקיימים בקהילות היהודיות ברחבי הגלובוס. בין היתר יוענק מידע לבני נוער המעוניינים לקחת חלק בפעילות של תנועות נוער ציוניות בעולם ולסטודנטים בחו"ל המעוניינים להשתתף בפעילות באוניברסיטאות.

 

ראש המחלקה לפעילות ציונית בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית, גוסטי יהושע ברוורמן, אומרת כי היוזמה ליצור את האפליקציה הציונית "ציוניזם" מבטאת את המחויבות שיש להסתדרות הציונית בכלל ולמחלקה לפעילות בתפוצות בפרט לייצר שיח עדכני, רלוונטי עם הדור הצעיר, המותאמת לשפתו ולאורח החיים המודרני. "אנו מאמינים כי עתה, יותר מתמיד, לנוכח הניכור שיש בקרב חלקים גדולים והולכים בציבור היהודי כלפי מדינת ישראל, מוטלת עלינו החובה לעודד, בעיקר את הדור הצעיר ברחבי העולם, ליצור לעצמם זהות ציונית לצד הזהות היהודית. זהות ציונית המתבססת על ידע והכרות עם אישים ומאורעות משמעותיים המרכיבים את לוח השנה הציוני והזדהות עם מדינת ישראל, פועלה ערכיה והישגיה".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד