הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

רשת החנויות "SmartPhone חגיגה סלולארית" תחל לפעול במודל הזכיינות

16/07/2014

לאחר הקמת 35 חנויות, דוכנים ומרכזי שירות בבעלותה המלאה והבלעדית, הודיע אדי כץ, מנכ"ל רשת החנויות Smartphone"  חגיגה סלולארית" מקבוצת בצלאלי, על הרחבת מודל הפעילות וכניסה הרשת לשיטת זכיינות. במסגרת המודל הנתון הזכיין ישמור על צביון הרשת, יפעל על פי מדיניותה ונהלי התרבות הארגונית שלה וייהנה מהמוניטין המסחרי שהיא תספק עבורו. עלות הזכיינות של סניף ברשת תשתנה ביחס למיקום וגודל החנות, אך צפויה להיות זולה ביחס לרשתות שפועלות במודל זכיינות דומה בענפים אחרים. 

בתחום אביזרי הסלולאר פועלות כיום כ-5 רשתות שיווק בולטות כדוגמת דינמיקה ובסט מובייל. רשת "SmartPhone חגיגה סלולארית" נחשבת כגדולה ביותר ועתידה להפעיל עוד כ-15 סניפים נוספים עד שנת 2016, כאשר שליש מהם יופעלו בשיטת הזכיינות. לדברי כץ, הצמיחה והגידול בפעילות הרשת בשנתיים הקרובות צפויים להגדיל את מחזור ההכנסות בכ-20%. 

שוק הסלולר המקומי ידוע כאטרקטיבי ודינמי במיוחד. לפי הערכות, פלח השוק המקומי של מכירת אביזרי סלולר משלימים בלבד מגלגל מדי שנה כ-450 מיליון שקלים, עם קצב צמיחה של כ-35 אחוז. בהתאם לכך, כץ מסביר כי מטרת המהלך היא בעיקר לטובת התרחבותה העסקית המואצת של הרשת. לדבריו, עד כה הרשת נמנעה מהענקת זיכיונות למרות הביקוש הרב, אך בעקבות התפתחות השוק והביקוש הגדל הוחלט להעניק זיכיונות לסניפים ראשונים במיקומים אסטרטגיים ברחבי הארץ. הסניף הראשון במודל ייפתח באזור מרכז ת"א.

 רשת " SmartPhoneחגיגה סלולארית" נמצאת בבעלות קבוצת בצלאלי, שנוסדה בשנת 1995 ע"י היזם גיא בצלאלי. הרשת מתמחה ביבוא מגוון מוצרים בתחום אביזרי הסלולר, החלה את דרכה בשנת 2003 כקונספט למכירת מוצרי עזר משלימים למכשיר הנייד. הסניף הראשון נפתח בקניון מלחה בירושלים. עוד מחזיקה הקבוצה בבעלותה גם את רשת השיווק חמסה וכסף, רשת חנויות למוצרי אמנות ויודאיקה; את Change, רשת המרות מט"ח; את הזכיינות בסניפי ירושלים והסביבה של רשת rebar, רשת משקאות בריאות; את רשת דוכני ממתקים אפנדי'ס וזאת בנוסף לתתי רשתות נוספות שמצויות בהליכי הקמה.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד