הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עולם היבוא הישראלי מתכונן למהפכה דיגיטלית

14/12/2017

אתמול ערכה חברת ISLINE  יום עיון בנושא רפורמת שער עולמי, בו מיטב המרצים הגיעו להכין למעלה מ-300 יבואנים לרפורמה החדשה של המכס שתיכנס לתוקף החל מינואר 2018.

רפורמת שער עולמי תביא למהפכה של ממש בעולם היבוא הישראלי בכך שתחייב כל יבואן בארץ לעבוד באופן דיגיטלי לגמרי לכל אורך תהליך היבוא ארצה. למעשה מה-14 לינואר 2018, המכס לא ידע לקבל ניירות פיזיים בכלל.

 

בין המרצים באירוע היו:

- מר עדני סמקין, מנכ"ל חברת הספנות השנייה בגודלה בעולם – MSC, שסיפר על השינויים והטלטלות בתחום הספנות בעקבות תהליכים והסביר בהתרגשות את משמעויות הקמת הנמל הפרטי של MSC, נמל הדרום שצפוי להיפתח ב2022.

- בכירי מכס ישראל מר צביקה גלילי, מר ששי עידן ומר עמיר קרון, שהציגו את משמעויות הרפורמה, הסבירו והציגו את תוכנית גורם כלכלי מאושר\ יבואן מאושר לפישוט תהליכי הסחר וענו לשאלות רבות מצד היבואנים.

- עורכי הדין גיל נדל ודייב זיתון המתמחים בדיני יבוא ויצוא ובסוגיות נרחבות בתחומי המכס והסחר הבינלאומי, הסבירו על ההיבטים המשפטיים הכרוכים ברפורמת שער עולמי והציגו מקרי בוחן אפשריים לקראת עליית המערכת.

 

בין 300 האורחים המכובדים שהגיעו לאירוע ניתן היה לפגוש בנציגים בכירים מחברת אל-על, בכירי דואר ישראל, מנכ"ל חברת עמיטל, מר עדו אמיתי, מנכ"ל חברת אוברסיז, מר מוטי גליק, בכירי נמל חיפה, רו"ח יצחק רביד, מייסד 'רווה רביד' ועוד רבים.


אוראל הרשקוביץ, מנכ"ל ISLINE, הציג בנאומו: "ISLINE גאה ושמחה לצעוד יחד עם לקוחותיה לקראת עתיד חדש בעולם היבוא הישראלי. חברת ISLINE רואה חשיבות רבה בשימת דגש על ההיבט הטכנולוגי ועושה את מירב המאמצים על מנת להעניק ללקוחותיה שירות מצוין ללא פשרות".


הרשקוביץ קרא למאות היבואנים שנכחו בכנס "לאתגר את חברת
ISLINE ב2018, הן בדרישות לדו"חות פעילות מתקדמים, הן במענה לצרכים לוגיסטיים מורכבים והן בהרחבת פעילות וייעול התהליכים".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד