הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

תרגיל יח"צ: עמותת מהיום מאתגרת עיתונאים לקדם נושאים בטיפולה

5/06/2017

האם מדובר בתרגיל יח"צ או בחוסר הבנה?

 

בימים האחרונים, נשלח מכתב מפרופ' איתמר רז, נשיא עמותת 'מהיום – הפורום הישראלי לאורח חיים בריא', לעורכים בכירים ולמנהלים בתקשורת, בבקשה להתגייס לשמירה על בריאות כ-2 מיליון ילדים עד גיל 18, במוסדות החינוך בארץ.

 

במכתבו כתב פרופ' רז:"תאר לעצמך שתחנת טלוויזיה מקומית קטנה (או תחנת רדיו, או עיתון מקומי קטן), יתנגדו לחוק איסור עישון במקומות ציבוריים, ויצליחו, לאורך זמן, לעצור את החקיקה בנושא במדינת ישראל. נשמע לא מציאותי בשנת 2017 -  נכון? קשה להאמין, אבל תרחיש דומה מתרחש בשנים האחרונות, מתחת לרדאר. התקשורת מתעלמת; והציבור לא שומע! לא יודע! מחריש".

 

פרופ' רז כותב לעורכים: "זה אולי לא נושא דרמטי, עם רייטינג גבוה, כמו: השיחות עם הפלסטינים, ההתיישבות ביהודה ושומרון, מצב שערי המטבע, או יחסינו עם האמריקאים. ואולי, משום כך, אצלכם, ובכלי תקשורת אחרים, מתעלמים מהעניין. 

לדברי רז מדובר בקבוצת לחץ של איגוד מנהלי הישיבות הקטנות (ובהן 30,000 תלמידים), החוסם,  בוועדת החינוך של הכנסת, את אישור תקנות החוק לפיקוח על איכות המזון במוסדות החינוך בישראל, כך שכשני מיליון תלמידים בארץ בחזקת שבויים ובני ערובה ע"י אותן ישיבות קטנות.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד