הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ועידת נגישות ישראל ה-2 תתקיים בסימן לומדים מהעולם

29/05/2014

לפי נתוני הלמ"ס במדינת ישראל חיו בשנת 2013 מעל 1,600,000 אנשים עם מוגבלות שהם כ- 18% מכלל האוכלוסייה. ועידת 'נגישות ישראל' השניה מעלה על סדר היום את הנגשת כל סביבות החיים לטובת אנשים עם מוגבלות, במגזר העסקי, המוסדי, המוניציפאלי, הממשלתי והפרטי. עמותת נגישות ישראל, יוזמת הכנס, מפעילה את הכנס במטרה להוות פלטפורמה מקצועית לימודית ומעשירה לנושאי נגישות וכבמה לחשיפת חידושים מעולם הנגישות הגלובלית שאין שניה לה. בועידה צפויים להשתתף כ-500 אנשים בהם בכירי העולם העסקי, אנשי מקצוע בתחום הנגישות, אדריכלים ומעצבי פנים, נציגי רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה, נציגי ארגוני נכים, ספקים מתחום הנגישות ומשתתפים נוספים הפועלים לקידום הנגישות בישראל.

הועידה מתקיימת על רקע תהליכי חקיקה שנכנסו לתוקף המחייבים הנגשת מקומות ושירותים לרווחתם של אנשים עם מוגבלות. זוהי הזדמנות לקהל הישראלי ללמוד ממרצים בכירים מהעולם על התפתחויות מתחום הנגישות הגלובלית, לשמוע דוגמאות להצלחות בהטמעת נגישות בעולם, ולהחשף במסגרת תערוכת ספקי נגישות לפיתוחים חדשים ומתקדמים בתחום הנגישות הפיזית, הטכנולוגית, לליקויי שמיעה ועוד בתערוכה ענפה ומקצועית.

אל הכנס יגיעו מר מארק טוד, שהיה ממונה על נגישות המשחקים האולימפים לונדון 2012 וכעת עוסק בהנגשת המשחקים האולימפים 2016 ו-טוקיו 2020 העתידיות. גב' אן הוי, נציגת הממשל באונטריו קנדה על הדרכים לשיפור הנגישות ולצמצום החסמים בממשל באונטריו ומר ג'יימס ת'ורסטון דירקטור בינלאומי לנגישות נכים במייקרוסופט העולמית, על הנגישות הטכנולוגית המוטמעת בכל מוצר שהחברה משחררת לשוק. אל הכנס יגיע להופעת אורח שון פורבס, ראפר אמריקאי חרש שידבר על האתגרים והניצחונות שחווה אמן עם מוגבלות.

במהלך הועידה יוענק "פרס נגישות ישראל 2014 לקידום הנגישות, על שם שמחה לוסטיג ז"ל" המוענק על עשייה המהווה דוגמה לחיקוי או השראה בתחום קידום הנגישות, ותערוכת ספקי נגישות שיציעו פתרונות נגישות מתקדמים ונחוצים.

יובל וגנר, מייסד העמותה בירך ואמר "ועידת נגישות ישראל הינה קריטית לכל מי שעוסק בתחום, ליועצים, לנציגי החברות והארגונים, לספקים ואנשים עם מוגבלות. מטרת הוועידה הינה ללמוד ולהתמקצע כיצד להטמיע נגישות בדרך הטובה והיעילה ביותר. מהפיכת הנגישות בישראל בעיצומה, בשנים הקרובות נושא הנגישות יוטמע בעסקים, רשויות, ארגונים ומשרדי ממשלה. אנו גאים להיות חלק מתהליך זה למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם"

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד