הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שיקגו מאמצת מבט מאוחד באמצעות MongoDB

29/06/2014

MongoDB, יצרנית מסד הנתונים עבור יישומים חדישים, הודיעה כי העיר שיקאגו משתמשת ב- MongoDB כמחסן הנתונים של WindyGrid - פלטפורמת מודעות בזמן אמת המספקת מבט מאוחד על המצב ופעילות העיר.


WindyGrid מאפשרת לעובדי עיריית שיקאגו לנתח בזמן אמת נתונים מרחביים ונתונים היסטוריים, כאשר מסד הנתונים גדל במיליוני רשומות בכל יום.


מחלקת החדשנות וטכנולוגיה של שיקאגו פיתחה את היישום בתוך ארבעה חודשים בלבד, וממשיכה להסתמך על זריזות וגמישות MongoDB כדי להוסיף טיפוסי נתונים חדשים ובקשות שיפורי תהליכים אחת לשבועיים.


MongoDB מספק מודל נתונים גמיש המשלב נתונים מובנים (structured) ובלתי מובנים (unstructured), המאפשר לאנשי העיר שיקאגו לשלב ביניהם מקורות נתונים נפרדים רבים, כמו לדוגמא סטטיסטיקות פשיעה, קריאות למוקד חרום 911, רשיונות בנייה ועסקים, ציוצים בעלי אופי גיאוגרפי-מרחבי – הכל לתוך ממשק גראפי יחיד וידידותי למשתמש. כך מתקבלות תובנות חדשות על פעילויות מוניציפליות ברחבי יותר מ- 30 מחלקות, מה שעוזר לאנשי העיריה לקבל החלטות מהירות ומושכלות יותר כדי להגיב טוב יותר למצבים.


"בעוד שאספנו בהצלחה כמויות עצומות של נתונים במשך שנים, פלטפורמת WindyGrid היא הניסיון השאפתני ביותר שלנו להשתמש בנתונים בדרך רבת עוצמה, על מנת לקבל תשובות שקודם לכן לא היו זמינות", אמר טום שנק, מנהל התחום האנליטי בעיריית שיקאגו. "MongoDB מספק מבט אסטרטגי על Big Data במקום אחד, ולכן ממלא תפקיד קריטי בדרך בה אנו מנטרים באופן הוליסטי את תקינותה של העיר".


WindyGrid תוכנן ונבנה ע"י עיריית שיקאגו עבור פסגת נאטו שהתקיימה בעיר במאי 2012. מאז נעשה בו שימוש עבור מספר אירועים גדולים אחרים, כמו מצעדים ומצבי מזג אוויר קיצוניים בעיר הידועה ברוחות העזות בה, והמכונה לכן The Windy City.


"MongoDB נבנה עבור פיתוח של יישומים מודרניים כמו WindyGrid, בהם רעיון פורץ דרך יכול לנטוע שורשים בלפטופ של מפתח אחד", אמר מקס שירסון, מנכ"ל MongoDB. "MongoDB הנו הניצוץ עבור חדשנות מהירה, ומאפשר למפתחים כמו הצוות של עיריית שיקאגו להפוך את חזון שלהם למציאות, במהירות וביעילות". 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד