הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

תביעה נגד אתר חדשות מחלקה ראשונה: העתיקו תכנים מבלוגרים

27/07/2011

בלוגר תובע את אתר החדשות "חדשות מחלקה ראשונה" (news1) והעורך והמו"ל שלו, יואב יצחק, בטענה כי אלה העתיקו תכנים פרי עטו והעלו אותם לאתר העיתון מבלי קבלת הסכמתו.

הבלוגר, עורך הדין תומר אפלדורף, כותב מזה כשלוש שנים יומן רשת (בלוג) תחת השם "תפוח ברשת". עו"ד אפלדורף טוען כי יצחק והאתר הפרו בריש גלי ובצורה בוטה את זכויותיו בלמעלה מ-60 מיצירותיו, כאשר העתיקו את תכני הבלוג שלו במלואם וללא הסכמתו. בתביעה שהוגשה מטעמו על ידי עורכי הדין זיו גלסברג ונדב אפלבאום ממשרד גלסברג, אפלבאום ושות', עורכי דין ופטנטים הוא מבקש פיצויים בסך 200,000 ₪ בגין הפרות של זכות היוצרים שלו. סכום התביעה הגבוה מתבקש לאור הטענה כי מדובר בהפרת זכויות בוטה, שיטתית וסיטונאית כלפי זכויותיו שלו ונוהג של הפרות כאלו כלפי זכויותיהם של אחרים.

"מדובר בהפרות בוטות שהיקפן נרחב, ואשר בוצעו לאורך תקופת זמן ארוכה של כשנה, כאשר המטרה אשר עמדה לנגד עיניהם של הנתבעים בביצוע ההפרות הייתה ועודנה מטרה מסחרית-כלכלית: הרצון להפיק רווחים ממוניים", נכתב בכתב התביעה. "אין מדובר במקרה חד-פעמי, אלא בדרך פעולה מכוונת ושיטתית".

בתביעה נטען כי ליצחק ולאתר נוהג פסול בו הם מקשרים את שמם של כותבים רבים לאתר מבלי שיש להם זכות לעשות כן. תחת קטגורית "פובליציסטיים" מפרסם האתר תכנים של אישים רבים. בין האישים המופיעים באתר, על פי האמור בכתב התביעה, יוסי שריד, רון חולדאי, אורית קמיר, שלמה אבינר, יהלי סובול, דב אלבוים, אביגדור פלדמן, גיא בכור, גדי טאוב, דודי מליץ, יריב אופנהיימר, נמרוד הראל, ושי גולדן. "כשם ששמי שורבב לקטגוריה זו ללא הסמכתי, הדעת נותנת כי גם שמותיהם של אחרים ברשימה שם ושתכניהם הועתקו לאתר לא נתנו הסכמה כלשהי לדבר" הסביר עו"ד אפלדורף.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד