הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

בעלי צימרים ממושב "ליבנים" מארחים בחינם תושבים מהדרום

7/01/2009 10:20

פחות משבוע חלף מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" והישראלים מוכיחים שגמילות חסד זו לא רק סיסמא, ושהלב שלהם עשוי מחומר רך בהרבה מעופרת יצוקה.

שיתוף פעולה בין משרד הרווחה בשדרות לבין תושבי מושב "לבנים" הוליד יוזמה ברוכה. אירוח של עשרות משפחות ומבוגרים בגילאים 70 ומעלה משדרות שחלקם לא יצאו מעולם מאזור שדרות.

במושב "ליבנים", הממוקם בחלקה הצפון מערבי של הכנרת, מתפרנסים ברוב ימות השנה מאירוח בצימרים. המושב שוכן מעל נחל עמוד מול נוף הכנרת המרהיב, טובל בירוק עד, מטעי פירות, מסעדה כפרית משובחת וגגות אדומים סביב.

 

המשפחות המתארחות יגיעו באוטובוס שארגנו עבורם אנשי המושב ויזכו לחופשה חלומית ושקטה בצימרים. המושב כולו נתרם לאירוח. ארוחות מעשה ידיהן של נשות המקום, שהסבו את מועדון הישוב למסעדה, פעילויות לילדים כמו סדנאות קעקועים, סרטים ועוד מגוון חוויות שינעימו את זמנם.

 

ענת הללי מיוזמות הפרויקט אומרת: "במלחמת לבנון השנייה ידענו, יחד עם כל תושבי הצפון, תקופה לא פשוטה. כעת, מתוך הזדהות, אנו נרתמים ועושים כל שביכולתנו להקל ולעזור לתושבי הדרום לעבור ימים קשים אלו. תושבי הדרום נמצאים בקו האש והיום נקרעים מבתיהם, משגרת יומם. אנו שמחים להוציא אותם ולו למספר ימים מחוץ לטווח האש ומחוץ למתח הנורא בו הם חיים. כל ישראל אחים זה לזה".

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד