הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פינוקים למנהלים: תערוכת Dolls Art

12/03/2014
פינוקים למנהלים: תערוכת Dolls Art (הגדל)

מאות יצירות מקוריות ויחידות מסוגן בעולם, מעוררות חושים, רגש והשראה, נפגשות יחד בתערוכת "דולס ארט" (Dolls Art) במוזיאון יפו העתיקה. התערוכה פותחות צוהר לעולמם המופלא של אמני בובות עכשוויים מהארץ ומהעולם, המקדישים חייהם ליצירת דמויות מפתיעות בהשראת עולם האגדות, סיפורי ילדים, תיאטרון, תקופות היסטוריות שונות, תרבויות ועמים, מקומות בעולם ועוד. היצירות מדברות גם אל בנים וגם אל בנות, מילדים ועד מבוגרים. כל בובה היא עולם ומלואו, עם סיפור אישי, אופי ומסר, חלקן אף יגרמו לכם להושיט יד ולבדוק, אם יש להן דופק... רמת הביצוע הגבוהה, השליטה בטכניקות מגוונות וההקפדה על הפרטים, הופכים את תערוכת הבובות "דולס ארט" ליצירת מופת של ממש. כל ילד ואדם, בכל גיל ומגדר, ימצא מתוך המגוון העצום את הדמויות שיפתחו לו את הלב וייקחו אותו להפלגה על כנפי הדמיון.

ב"דולס ארט" מוצג מנעד רחב של יצירות: בובות קלאסיות מפורצלן, מריונטות עץ מעולם התיאטרון, בובות בסגנון קומדיה דל'ארטה, בובות עץ קינטיות מיניאטוריות, בובות מאוירות, אסמבלאז', בובות בהשראת תקופות ותרבויות שונות, בובות בהשראת גדולי האמנים בעולם ובובות מתחום תרבות הפנאי והאופנה. בנוסף, יוצגו בתערוכה יצירות אנימציה, ציור, איור וצילום.

חלמו, תכננו, בנו ויצרו את הבובות אמנים עכשוויים מתחומי אמנויות פלסטיות, בוגרי אקדמיות לאמנות וזוכי פרסים יוקרתיים, שיצירותיהם נמצאות אצל מיטב אספני האמנות בעולם, אוספים של נשיאים ומלכים, שחקנים ואישים חשובים. רמת הגימור הגבוהה והמימד התיאטרלי יוצא הדופן מעידים על שליטתם באמנויות הפיסול, הציור, הרישום, התפירה והעיצוב, כאשר בתערוכה תמהיל מרתק של יצירה בחומרים מגוונים דוגמת עץ, חימר, שעווה, זכוכית, פורצלן, עיסת נייר ועוד.

תערוכת "דולס ארט" 2014 פועלת להגברת המודעות וגיוס משאבים למען עמותת 'אחת מתשע', המסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994.

לדברי לימור מרגוליס, היוזמת והאוצרת של "דולס ארט": "בתהליך המחקר ובמפגשים עם האמנים נותרתי פעמים רבות חסרת מילים וצצה בתוכי תשוקה עזה להיות חלק מהרגע המדהים, שבו הבובה נבראה והגיעה מיציר דמיונו של האמן, אל העולם... המילה "בובה" יוצרת אסוציאציה ישירה למושג צעצוע ועמה עולה השאלה לגבינו הצופים, מהי יצירת אמנות פיגורטיבית ומהי "בובה". אחת המטרות המרכזיות שלי בתערוכה זו, הינה להמחיש את ההבדל בין בובה למשחק, לבין פריט אמנותי פיגורטיבי, שמלכתחילה לא נוצר עבור שימוש כמשחק לילדים, אלא כיצירת אמנות.

תערוכת 'דולס ארט' הינה המשך פרי עיסוקי במחקר ופיתוח תערוכות ייחודיות, המיועדות לכל המשפחה, ולשוחרי תרבות ואמנות. אני רואה חשיבות רבה ביצירת תערוכה הטומנת בחובה חוויה ורגע בלתי נשכח, תערוכה המעוררת חיוך, מחשבה, כמיהה וגעגוע למקומות אחרים.

יפו העתיקה היא ללא ספק המקום המיוחד ביותר בארץ, המספק קפיצה קטנה לחו"ל וחווית תרבות עשירה לכל המשפחה".

'דולס ארט' יוצרת חיבור יוצא דופן עם מבוגרים וילדים כאחד ומספקת חווית ביקור חוצה דורות, מעשירה ובעלת ערכים חינוכיים, חברתיים ותרבותיים. בתערוכה יתקיימו מעת לעת הצגות תיאטרון בובות, סדנאות אמן, מפגשי שיח אמן ותכנים מקוריים נוספים.

 

עלויות:

כרטיס משפחתי בהטבה: 30 ש"ח לאדם (מ 4 אנשים ומעלה)

מבוגר: 40 ש"ח

ילד: 35 ש"ח

חייל/סטודנט/גמלאי/תושב ת"א: 35 ש"ח

 

שעות פתיחה:

ראשון:סגור

שני-חמישי:10:00-18:00

שישי:10:00-14:00

שבת:10:00-18:00

ערב חג:סגור

חגים:10:00-20:00

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד