הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

כריסטיאנו רונאלדו התגייס לקמפיין בינלאומי לעידוד תרומות דם

27/10/2015
דם הינו מרכיב חיוני לחיים, אך אנשים רבים אינם חושבים על כך אלא רק כשהצורך הופך להיות קריטי. בכל שנה נערכים ברחבי העולם 234 מיליון ניתוחים משמעותיים, אשר ברבים מהם נדרש עירוי דם או טיפול הכרוך בתרומות נוספות. 1 מתוך 7 אנשים שמתאשפזים בבית חולים זקוק לתרומת דם. זוהי הסיבה להירתמות של שחקן הכדורגל של קבוצת ריאל מדריד, כריסטיאנו רונאלדו, לקמפיין של חברת אבוט שיגביר את תשומת הלב הניתנת למטרה חשובה זו. בהיותו בין גדולי שחקני הכדורגל בעולם, רונאלדו ישמש כשגריר העולמי הראשון ביוזמת ה- Be The 1TM, אשר נוסדה כדי לעורר השראה בקרב צעירים ברחבי העולם לתרום דם באופן קבוע.
 
"ביכולתנו לחולל שינוי בכך שנתרום דם. כל תרומת דם עשויה להועיל לעד ל- 3 אנשים במצבי חירום וכן בטיפולים ארוכי-טווח," אמר כריסטיאנו רונאלדו, חלוץ בקבוצת ריאל מדריד וראש נבחרת הכדורגל הלאומית של פורטוגל. "בשל כך, אני נלהב משיתוף הפעולה עם הקמפיין של חברת אבוט שיעלה את המודעות לגבי חשיבותן של תרומות דם ויעודד אנשים ברחבי העולם להפוך לתורמי דם לאורך כל חייהם ולמסייעים בהצלת חיים." כתורם דם קבוע, מאז גיל 24, רונאלדו מבין את חשיבותה של תרומת דם. לראשונה תרם דם כאשר בנו של חבר קבוצתו חלה ונדרשה לו תרומה. מאז הוא ממשיך לתרום דם באופן קבוע ונמנע פעילויות אשר בכוחן למנוע ממנו לתרום דם אפילו באופן זמני.
 
יוזמת הקמפיין היא חברת אבוט, חברה בינלאומית מובילה בתחום המחלות המדבקות ואבחונן, אשר מכשירי האבחון שלה משמשים לסריקה של למעלה מ-50% מאספקת הדם העולמית. כתוצאה מבחירה קפדנית של תורמים ובדיקתם, בכל שנה מקבלים מיליוני בני אדם עירויי דם בביטחה. באמצעות תוכנית המעקב הגלובלית (Global Surveillance Program) של אבוט, החברה פועלת לשמור על אספקת דם בטוחה בעודה מזהה וירוסים ומחלות חדשות, בנוסף לגילוי זנים חדשים של איידס וצהבות B ו-C במטרה לוודא גילויים של וירוסים אלה בתהליך סינון בדיקות הדם.
  
מנהלת שירותי הדם של מד"א, פרופ' אילת שנער: "שירותי הדם של מד"א, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, זקוקים בכל יום לכאלף מנות דם. אזרחי המדינה נרתמים בהתנדבות למשימה חשובה זו אך לעיתים יש קושי לגייס תורמי דם. על מנת שנוכל לשמר את מלאי הדם הנדרש בכדי להעניק לחולים ולפצועים את הטיפול הראוי ואת הסיוע לו הם נזקקים בשגרה ובחרום, אני פונה לציבור לתת יד להצלת חיים ולהגיע לנקודות ההתרמה של שירותי הדם של מד"א, בנק הדם הלאומי, ולתרום דם במהלך כל ימות השנה. זכרו: מנת דם אחת יכולה להציל את חייהם של שלושה בני אדם. עזרו לנו להציל חיים!".  

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד