חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

למי שייך שם המתחם Facebook.co.il?

שם המתחם facebook.co.il,יוחזר לחברת Facebookהעולמית, כך החליט לאחרונה הרכב ה- ILDRP,מנגנון יישוב המחלוקות שמפעיל איגוד האינטרנט הישראלי,בעקבות עתירתה של חברת Facebook. האתר facebook.co.il מספק מידע על ארגוני צדקה שונים בישראל למטרות פילנתרופיה ורשום על שמו של גל אראל, המחזיק בו מאז אוקטובר 2006.

בהחלטת ההרכב נכתב כי "יש אינדיקציות ברורות ביחס לזכויות העותרת בשם המתחם וכי "facebook" הוא סימן מסחר מוכר היטב בישראל ובעולם והוא מזוהה מאוד עם שירותי הרשת החברתית של העותרת. לשירות יותר מ-800 מיליון משתמשים ברחבי העולם ומשותפים בו כ-30 מיליארד תכנים מדי חודש." בנוסף, קבעו הבוררים כי לארגוני הצדקה אין נגיעה או קשר לשםFacebook, לא מבחינה שמית ולא במהות העשייה שלו, ולא הוכחה זיקה שתצדיק את השימוש בשם המסחרי של חברתFacebookהעולמית.

יצוין, כי במסגרת המשא ומתן בין הצדדים, טרם הפנייה להליך הבוררות, הציעה חברתfacebookהעולמית לשלם לגל אראל סכום של 3000$ במסגרת פשרה תמורת העברת שם המתחם לבעלותה, אלא שאראל סירב להצעה. בעקבות הסירוב פנתה חברתFacebookהעולמית למנגנון יישוב המחלוקות שמפעיל האיגוד, המנהל את מרשם שמות המתחם (דומיינים) בישראל, שכאמור פסק הרכבה לטובתה.

הליך הבוררות בין הצדדים התנהל במסגרת ה-IL-DRPהמופעל על ידי איגוד האינטרנט הישראלי, עבור ציבור רושמי שמות המתחם, מנגנון זה דן בסוגיות הקשורות בהקצאת שמות מתחם (דומיינים) והזכויות לאחזקתם.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד