חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"עמותת דור הפלמ"ח" הקימה אתר ארכיוני באמצעות חברת "תבונה"

"עמותת דור הפלמ"ח" הקימה אתר ארכיוני באמצעות חברת "תבונה"

"עמותת דור הפלמ"ח" באמצעות חברת "תבונה" השיקו אתר מרשים ביופיו והיקפו שמספר על אחד הארגונים החשובים והמשמעותיים ביותר מתקופת טרום המדינה. באתר קיימים למעלה   מ -1200 מושגים, כמות אדירה של  20,000 תמונות, מידע, סרטי אהלי פלמ"ח וסרטים נוספים, 1,000 עדויות כתובות ומוקלטות של אנשי הפלמ"ח שנאספו מארכיונים שונים דפי זיכרון ועוד המחולקים בין 10 פרקים ראשיים. מההיסטוריה של הארגון דרך מפקדיו, מבצעים חשובים, יחידות וגדודים ועד דפי זיכרון לחללים.

 

האתר, אחד המרשימים מסוגו בעולם הוא אתר רספוניסיבי לחלוטין, נגיש ועשיר בתוכן ובתמונות. על מנת להתאים את האתר לכלל הציבור ובכלל זה קהל הילדים והנוער התבצע אפיון מחודש של ארכיטקטורת המידע ושל הדרכים היעילות ביותר להנגשתו. משקל רב ניתן לנוחות הגלישה של כל אחד מקהלי היעד של האתר: וותיקים וצעירים, בני משפחות של לוחמים ונופלים, סטודנטים, חוקרים ומתעניינים באחד הפרקים החשובים של תקומת מדינת ישראל.

 

רותם רוגובסקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת ניו מדיה בתבונה: "אנחנו שמחים להיות שותפים לפרוייקט משמעותי כל כך עבור "עמותת דור הפלמ"ח". מה שעמד לנגד עינינו היה להנגיש בצורה הטובה והמעניינת את ההיסטוריה של ארגון הפלמ"ח לקהל שלא מכיר ויודע. אני מאמין שהאתר החדש יוכל לסייע רבות ולשמר את זיכרון הארגון המיוחד הזה."

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד