חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אי ביי מציינת 30 עם פרסום נתונים לאורך השנים

אנ (הגדל)
אנ

ב-1995 השיק המתכנת האמריקאי פייר אומידיאר את השוק המקוון שלימים הפך ל - eBay. מטרתו הייתה ברורה: להקים קהילה של קונים ומוכרים אשר כל משתמשיה ייהנו מגישה שווה למידע, מחירים ומוצרים, בתוך מרחב של תחרות חופשית מרבית. היום, 25 שנה אחרי, eBay היא הרבה מעבר למה שחזה אומידיאר. היא הפכה לענקית איקומרס.

 

בישראל  פועלים 55,000 מוכרים, 15,000 מהם הצטרפו ל- eBayהחל ממרץ האחרון, עם פרוץ משבר הקורונה. הקטגוריות שהובילו את מכירות המוצרים בישראל לאורך השנים הן מוצרי תינוקות ומוצרים לבעלי חיים.

 אנה פלקין , מנהלת חטיבת פיתוח עסקי eBay ישראל, רוסיה ומזרח אירופה: "אין הרבה חברות טכנולוגיה שיכולות להעיד על עצמן שהצליחו לשרוד רבע מאה, אך כיום, 25 שנים לאחר הקמתה -eBay היא הרבה יותר מסך חלקיה. היא קהילה של מוכרים, קונים ועובדים ייחודיים מכל העולם, אנשים בעלי תחומי עניין שונים, הדוברים שפות שונות ובני לאומים שונים. המשותף לכולם הוא ההזדמנות השווה להקים עסק, לרכוש מוצרים במחירים שווים לכל נפש ולפתח שירותים. לאיביי יש קהל מוכרים וקונים נאמן שנמצא איתה מרגע הקמתה. אנו מגלים כל הזמן סיפורים מרגשים של מוכרים שהחלו את דרכם באיביי המתארים את כברת הדרך עשו ביחד עם החברה. אך גם מבחינת הקונים, eBay אינה רק מרקטפלייס. זוהי דרך למצוא פריטים ייחודיים במחירים אטרקטיביים ולרכוש אותם אפילו אם הם נמצאים בקצה השני של כדור הארץ".

חמש עובדות  על eBay:

- הפריט הראשון שנמכר מישראל ב eBay הינה אבן רובי (אבן חן) בגודל 3.11  ס"מ.
- הפריט היקר ביותר שנמכר מישראל: אבן יהלום טבעית בצבע ורוד, 5.09 קראט. המכירה התבצעה בשנת 2018, תמורת 60,000 $.
 -במהלך השנים נמכרו באמצעות איביי מישראל למעלה מ 50 מיליון פריטים, במקביל קנו הישראלים באתר כ -120  מיליון פריטים!!
 -בישראל פועל מרכז מחקר ופיתוח המוביל פרויקטים טכנולוגיים חוצי ארגון ובעלי השפעה ישירה על למעלה מ-182מיליון הלקוחות של  eBay בעולם.

 


 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד