חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אפיון חווית משתמש – איך עושים זאת בהצלחה?

קרדיט תמונה: pexels (הגדל)

לא משנה אם אתם מעצבים אתר או אפליקציה, אפיון חווית משתמש זה אחד מהדברים החשובים ביותר. כדי שאפליקציה או אתר יהיו מוצלחים, הם יהיו מוכרחים להיות מתאימים לאנשים שעבורם הם נבנו. אם האתר או האפליקציה לא יהיו בנויים בצורה נכונה, הם לא יוכלו לנפץ את תקרת הזכוכית. קחו בחשבון כי ביחד אתכם יש עוד לא מעט יזמים אחרים שמנסים את מזלם בפרויקטים אחרים. בסופה של הדרך רק חלק מאותם יזמים עושים את קפיצת המדרגה, ואתם צריכים להיות ביחד איתם. אז איך מבצעים פיתוח אפליקציה או אתר עם חווית משתמש באיכות ללא פשרות?

 

תצאו מהנעליים של היזם

אומנם אתם היזמים של האפליקציה, ואתם אלה שאמורים להניע את העסק עד כדי הצלחה. אך ברגע שאנו מדברים על אפיון חווית משתמש, אתם צריכים לחשוב בצורה מעט שונה. תנסו לחשוב מהנעליים של הגולש הפוטנציאלי ולא מהנעליים של היזם. כך תוכלו לראות כל מיני אלמנטים קטנים שעשויים לעשות את ההבדל בין הצלחה מסחררת לבין כישלון צורם. אל תהיו מקובעים בנקודת המבט שלכם, כי זה עלולה להגביל אתכם בצורה כזאת או אחרת.

 

אל תפחדו לעשות שינויים

גיליתם כי משהו לא מסתדר לכם? אל תחששו מלעשות שינויים, בראייה לטווח הרחוק זה יהיה משתלם. פיתוח אפליקציה או אתר זה לא עניין קל, ולא פעם תמצאו את עצמכם חוזרים על אותה הפעולה פעם אחר פעם. השאיפה שלכם חייב להיות שיהיה לכם ביד מוצר מנצח בסופו של יום. כך שהשינויים הם הכרחיים כדי שתוכלו להביא את עצמכם למצב שבו המוצר יהיה שלם. אף אחד לא יכול לבנות על ההתחלה מוצר המוגדר בתור מוצר שלם.

 

תמיד תהיו קשובים לביקורות

אין דבר יותר משמח מאשר לקבל שבחים על העבודה, אפילו כאשר מדובר על אפיון חווית משתמש. אך לצד השבחים ככל הנראה תקבלו גם ביקורות, ואליהן יהיה עליכם להתייחס ביתר שאת. הסיבה לכך היא שבאמצעות אותן ביקורות תוכלו לדעת בדיוק מה עשיתם בסדר ומה לא עשיתם בסדר. אפילו אם אתם חושבים שיש לכם מוצר מנצח, תמיד טוב להקשיב לדעות של אחרים. אם תהיו מקובעים בעמדה שלכם, לא בטוח שתוכלו לשפר את חווית המשתמש.

 

אל תחסכו במשאבים

פיתוח אפליקציה או אתר זה לא עסק זול, ועוד לפני שאתם מכניסים את עצמכם אל גוב האריות עליכם להבין זאת. אם אתם חושבים כי מדובר על הוצאה של כמה מאות או אלפי שקלים, אנו מציעים לכם לשקול זאת מחדש. פיתוח איכותי של אתר או אפליקציה תצריך מכם אלפי או עשרות אלפי שקלים. אפיון חווית משתמש תחייב אתכם להכניס את היד אל תוך הכיס. כך תוכלו להיות בטוחים כי תשקיעו את כל מה שנדרש לצורך פיתוח האפליקציה או לצורך פיתוח האתר.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד