חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שוק היין בישראל מגלגל 900 מיליון ש"ח בשנה

שוק היין בישראל מגלגל 900 מיליון ש"ח בשנה

בדיקת שוק שערך יקב הפרימיום ''יקב 1848'' לקראת ראש השנה בנושא שוק היין בישראל קובעת, שהישראלים שותים בשנה כ-35 מיליון בקבוקי יין. כ-65% יינות מתוצרת יקבים ישראלים ו-35% יינות יבוא.

שוק היין מגלגל בשנה כ-900 מיליון ש''ח. ב-5 השנים האחרונות , מדי שנה יש גידול של כ-2.5% במחזור המכירות של שוק היינות בישראל כאשר לקראת ראש השנה וחגי תשרי יש גידול של כ-19% ברכישת יינות לעומת הממוצע השנתי. כ-20% מהישראלים קונים בקבוק יין בשבוע, וכ-30% קונים בקבוק פעם בחודש.

הישראלי שותה בממוצע כ-5.5 ליטר יין בשנה, לעומת הצרפתים, איטלקים, ספרדים ששותים כ-60 ליטר יין בשנה.

מבין צרכני היין בישראל : 65% גברים, 35% נשים, כאשר בשנים האחרונות יש תופעת גידול במספר הנשים ששותות יין.

יוסי שור, מנכ''ל יקב הפרימיום ''יקב 1848'' מציין, שב-5 השנים האחרונות יש גידול ניכר בצריכת יינות של יקבי בוטיק ויקבי פרימיום.

בישראל פועלים כיום כ-10 יקבים גדולים וכ-250 יקבי בוטיק ויקבי פרימיום ויינות ישראלים זוכים לפרסים יוקרתיים בתחרויות יין בינלאומיות מה שמביא לגידול במודעות לצריכת יין בישראל וגידול בשתיית יין.

לקראת ראש השנה יקב  1848 מציע סדרת יינות בהם  רזרב קברנה סוביניון- 2011. יין בורדו עמוק בעל אף עוצמתי עם ארומות של קפה קלוי ואיקליפטוס. בפה היין מפגין טעמי פירות מצומקים, וניל ופטל שחור. גוף היין מרוכז ומלטף עם סיומת ארוכה ומרשימה. במחיר מומלץ של 179 ש''ח


 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד