חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

1,500 טון דגים בריכה צפויים להימכר לקראת ראש השנה

צילום: אסף סולומן

בארגון מגדלי הדגים צופים כי צריכת דגי הבריכות הטריים בישראל, בעונת החגים הקרובה, תעמוד על  כ- 700 טון קרפיונים, 575 טון אמנונים ו- 250 טון בורים. מדובר בכמויות הדומות להיקף הצריכה במהלך תקופת החגים בתשע"ז. יחד עם זאת, מבדיקת נתוני המחיר, נראה כי השנה עומד המחיר שמקבלים המגדלים, עבור כל ק"ג דגים טריים, על הרף הנמוך ביותר מזה כ- 15 שנים. 

אלי שריר, מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים: "לאחר הורדת חלק מהמכס על ייבוא הדגים, שנכנסה לתוקף לפני כשנה, נרשמה ירידה משמעותית במחיר אותו מקבלים המגדלים הישראלים לק"ג, בעוד שהמחיר לצרכן בנקודות המכירה כמעט שלא ירד כלל והפער התגלגל בסופו של דבר, כפי שקורה במקרים רבים אחרים, לכיסם של היבואנים ובעלי רשתות השיווק".

לדבריו: ניתן לומר באופן ברור כי הסרת המכס הביאה את המדגה הישראלי למצב של קטסטרופה ואין לי ספק כי נתוני השנה האחרונה מוכיחים מעל לכל ספק כי לא ניתן לבצע את הפעימה השנייה של הורדת המכס מבלי לחסל כליל את הענף כולו ואנו קוראים למשרדי האוצר והחקלאות לשקול מחדש את העניין..

בארגון מגדלי הדגים מדגישים כי לצד פערי התיווך, ישנו פער גדול מאוד גם ברמת הרגולציה והפיקוח בין התוצרת המקומית לדגים המיובאים לישראל.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד