חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ספר חדש: "מקצוען מעשי"

ספר חדש: "מקצוען מעשי" (הגדל)

הקמת עסק מצליח היא דרך מעשית להתחזקות כלכלית ולהגשמה עצמית, אבל האמת המכאיבה היא, שמרבית בעלי העסקים מחטיאים בגדול את שתי המטרות. בפועל, רוב אלה שנכנסים לעולם העסקי לא מצליחים להמיר את העיסוק האישי שלהם בעסק קטן רווחי וגם לא לעלות מדרגה בהמשך לחברה עסקית בינונית או גדולה. 


ספר ניהול חדש יוצא לאור ומציג גישות חדשות לניהול ופיתוח עסקים. הספר מקצוען מעשי הוא ספר ניהול ומדריך לחשיבה עסקית וניהול עסקים מצליחים בכל תחום. הספר מציג את שיטת "מקצוען מעשי" שפיתח המחבר, הכוללת מספר מודלים חדשניים בהקמת עסקים וניהולם שפיתח המחבר ואשר הוכיחה את עצמה במאות חברות. ייחודו של הספר הוא מהצגת תובנות ומודלים יישומיים בכל שלב של ניהול עסק עבור בעלי תפקידים שונים בארגון, מהשלב של הקמת העסק ועד ניהול תחומים שונים בחברה גדולה. 


המחבר – עוזי בציר - מומחה באבחון, ניהול ובפיתוח עסקים, פיתח את שיטת "מקצוען מעשי" על בסיס 30 שנות ניסיונו בניהול בכיר ובייעוץ לעסקים ולחברות בתחומי המסחר, התעשייה, השירותים, ההיי-טק ועוד שבהן שימש כמנהל חיצוני, כיועץ, כמוביל מהלכי מיזוג ורכישות, כיושב ראש וכדירקטור. לעוזי תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בפסיכולוגיה ניהולית ועסקית שאותם סיים בהצטיינות. הוא מרבה לתרום מהידע שלו למיזמים שונים בחברה ובקהילה וחבר בחוג הידידים של האוניברסיטה הפתוחה.


הספר חושף דרך פעולה וחשיבה עסקית שצמחה מתוך האתגרים שחווה המחבר כאנדרדוג מובהק בעולם העסקי, ונועד לתת לעצמאים ולבעלי עסקים עוצמה חדשה שתאפשר להם לנהל את העסק שלהם בקלות ובהצלחה רבות מאי-פעם. הוא כתוב בצורה ברורה וקלה להבנה ומספק כלים ותובנות יישומיות. הוא כולל תרשימים וגרפיים הבנויים בצורה אינטואיטבית וזכירה המסייעים להבנת המודלים וזכירתם.


בין היתר מציג המחבר בספר מודלים מלווים בתרשימים וגרפים כגון: מודל להבנת נקודת ההפעלה הכי רווחית של החברה; מודל הבודק האם להמשיך להפעלה הנוכחית של העסק או לשקול מהלך של מיזוג או מכירה (או אפילו סגירה) ומה ניתן לעשות על מנת להגדיל שווי של עסק או חברה; מודל תקשורת באמצעותו ניתן להבין איך להניע עובדי באמצעות בקשות, הנחיות והוראות (ומתי משתמשים בכל צורת פניה); מודל המערכת העסקית המסביר כיצד נראית המערכת כולה כאשר היא בריאה, כאמצעי לאבחון חברות ותפניות עסקיות. 


הספר מתאים לקריאה עבור עסקים קטנים ועד גדולים. הוא מציג הסתכלות חדשה על ניהול העסק השוברת כמה דפוסי מחשבה קיימים. קורא הספר יוכל להבין מהן הפעולות הנדרשות ברמה הניהולית בכל שלב בחיי העסק על מנת להמשיך בכיוון הנדרש. 


הספר מיועד ליזמים, עצמאים בעסקים קטנים, מנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש, שיווק, כספים, תפעול ומכירות, יועצים ארגוניים ועסקיים וכל מי שמעוניין למנף את החברה או הארגון בו הוא עובד את הספר ניתן להזמין באתר gomabi.com או בחנויות ספרים דיגטליות במחיר של 145 ₪ לגירסה המודפסת ו- 62 ₪ בגירסת הספר הדיגיטלי. 

לדברי המחבר עוזי בציר: "שיטת מקצוען מעשי נוצרה במיוחד לצורך ביצוע תפניות עסקיות בחברות קטנות וגדולות, צעירות וותיקות להן סיפקתי שירותי ניהול וייעוץ. השיטה קיבלה משנה תוקף, לאחר שהסתבר שחברות יכולות לשפר באופן דרמטי את מצבן העסקי ולהגיע למצוינות ניהולית ותפעולית".

מה אומרים על הספר?


“הספר ‘מקצוען מעשי’ בא להעניק למי שרוצה ‘לקפוץ למים’ ולפתוח עסק או לנהל אותו את הכלים והטיפים שנדרשים כדי לקבל אומץ ולזנק קדימה מבלי לגלות, כמובן, שהבריכה ריקה ממים. עוזי בציר מביא בספר זה מניסיונו הניהולי והייעוצי בשילוב עם הידע התיאורטי שלו בפסיכולוגיה ובעסקים, ומציע מדריך ייחודי וחשוב לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, שלרוב נזנחים בספרות המקצועית בניהול.” פרופ’ אורן קפלן, פסיכולוג וכלכלן, לשעבר נשיא המכללה למִנהל


“היינו אבודים ולא ידענו מה לעשות. אמרנו לעצמנו, ‘מה כבר יכול איזה גורם חוץ ללמד אותנו שאנחנו לא יודעים? מה הוא יכול לעזור?’ ראינו הרבה מאוד יועצים, עד שהכרנו את שיטת ‘מקצוען מעשי’ של עוזי בציר. הלבבות התחברו, והוא שינה לנו את החיים.”  הנרי צימרמן, יו”ר טרלידור.

"השיטה של עוזי בציר "מקצוען מעשי"  - עזרה לי לעשות רגע סטופ! לצאת רגע מהפעילות השוטפת, לעשות זום אאוט להסתכל קדימה. להבין מה נכון לי, מה נכון לעסק, מה ונכון לי ולשוק ואיך להתמודד עם כל הדברים האלה יחד. לעסקים קטנים, שרוצים לעשות את הפיין טונינג ואת קפיצת המדרגה הזאת, אני ממליצה בחום לקרוא את הספר ללמוד וליישם את השיטה הזאת. יש בה רבה כלים שמשולבים בניסיון וידע גדול מאוד.  שיר כהן,  מנכל"ית HOYA 


בתמונה - עוזי בציר. צילום: עינת להב

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד