חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

630 אלף הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית בוצעו בישראל ב-2021

צילום: באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואס (הגדל)
צילום: באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואס

מסיכום האיגוד לכירורגיה פלסטית כי במהלך שנת 2021 בוצעו בישראל כ – 290,000 טיפולי הזרקות בוטולינום טוקסין בקרב גברים ונשים לצורך הפחתה ועידון של הקמטים בפנים.

בנוסף עולה מסיכום האיגוד לכירורגיה פלסטית כי במהלך שנת 2021 בוצעו כ - 110,000 טיפולי הזרקות של מילוי חומצה היאלורונית מסוגים שונים למילוי קמטים והוספת נפחים לנשים ולגברים בפנים. עוד נערכו כ - 230,000 טיפולים שונים של אסתטיקה רפואית בפנים כמו פילינג רפואי ועוד סוגים שונים המתבצעים לרוב על ידי מנתח פלסטי.  סך הכל בוצעו כ -  630,000 אלף הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית.


מבחינת ניתוחים, בוצעו בישראל  כ - 9,000 ניתוחי הגדלת חזה, כ– 7,000 הליכי שאיבת שומן וכ – 6,000 גברים ונשים עברו ניתוח פלסטי באף. עוד בוצעו כ - 5,900 ניתוחי הרמת עפעפיים במערכת הבריאות הפרטית והציבורית, נערכו 3,800 ניתוחי הרמת חזה לנשים, 4,200 ישראלים עברו ניתוח מתיחת בטן האופייני לנשים אחרי לידה או לגברים ונשים לאחר ירידה דרמטית במשקל, 2,700 נשים וגברים עברו השנה מתיחת פנים בהרדמה מלאה או מקומית, כ – 2,000 נשים עברו הקטנת חזה באופן פרטי או דרך קופת החולים במימון סל הבריאות וכ - 800 ישראלים, רובם בני נוער וצעירים עברו ניתוחי הצמדת אוזניים וכן נערכו כ – 750 ניתוחי גניקומסטיה (חזה נשי אצל גברים). סך כל סוגי הניתוחים הפלסטיים שנערכו בישראל על ידי מומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית (כולל אלו שלא הוזכרו פה) מוערך בכ - 82,000.


לצד נתונים אלו, מעדכן האיגוד כי בשנה החולפת טופלו כ - 75 ישראלים על ידי רופאי האיגוד לכירורגיה פלסטית בחדרי המיון של בתי החולים הציבוריים ובמרפאות הפלסטיקה בקהילה בעקבות סיבוכים של ניתוחים והליכים  שנערכו מחוץ לגבולות מדינת ישראל. באיגוד מדגישים כי מדובר לרוב בזיהומים קשים ולעיתים סכנת מוות ממשית או צלקות קשות לכל החיים.


ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: "אנחנו מאוד מודאגים מהסיבוכים. בעיקר כאלו שנוצרו אצל  מטופלים שבחרו לבצע את הניתוח מחוץ לגבולות מערכת הבריאות הישראלית. אנחנו רוצים שהציבור ישקול בכובד ראש את ההחלטה לפני שהוא רץ או טס לניתוח. חשוב להבין, שלא כל בעיה של דימוי גוף, ניתנת לפתרון בעזרת ניתוח פלסטי. יש לזכור שבכל ניתוח יש גם סיכונים ותקופת החלמה חיונית שצריכה להתקיים בפיקוח של פלסטיקאי מומחה. לכן ביצוע ניתוח פלסטי מורכב בהרדמה כללית בחו"ל זה סיכון קטלני ממש כמו רולטה רוסית".
כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד