חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ארגונים מתגייסים נגד חוק הפונדקאות

ארגונים מתגייסים נגד חוק הפונדקאות

 פלייטיקה, קרן סינולגריטים, וסלקום, הכריזו באמצעות רני רהב, החברות שהן יתמכו בקהילה הגאה בישראל במאבקה כנגד חוק הפונדקאות.

מטעם סינגולריטים נכתב כי: קרן סינגולריטים מצטרפת להחלטה של מיקרוסופט לתת מענק לעובדיהם אשר יחליטו להקים משפחה באמצעות הליך פונדקאות היא מבורכת ומעוררת השראה, יש לנו אחריות חברתית לתקן את העוול ולכן אנו מצטרפים ליוזמה וגם אנחנו נעניק לעובדינו אשר יכנסו להליך פונדקאות 60 אלף שקלים,  בשוויוניות מלאה. 

בנוסף, סינגולריטים תשבות ביום ראשון ותצא להפגה למען חופש ושוויון על גשר ז'בוטינסקי בשעה 10:00.

 

בפלייטיקה הודיעו כי כל עובד או עובדת אשר יבחרו להפגין ביום א' הקרוב יזכו לגיבוי מלא מאיתנו, לא יורד להם יום חופש ונתמוך בזכותם להביע את את המחאה בתקווה לשינוי ושוויון זכויות מלא לכולם. כמו כן גם פלייטיקה הודיעה על מיכה כספית בכל עובד או עובדת אשר יבחרו להתחיל בהליך פונדקאות.

 

קב' סלקוםמסרה כי "בשיתוף ועד העובדים, מצטרפים למאבק הקהילה הגאה ומעניקים סיוע בסך 45,000 ש"ח לכל עובד אשר יידרש לתהליך פונדקאות בחו"ל, כהשתתפות בעלות ההליך"

 

מנכ"ל סודהסטרים העולמית, דניאל בירנבאום, עלה בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מתחייב לתרום כ- 61,000 ש״ח ל"עמותת אבות גאים".

 

בפוסט כותב בירנבאום:

"מכתב פתוח לחברי הכנסת שנמנעו או תמכו בחוק הפונדקאות המפלגות:

ח״כ נכבד,
מאכזב לראות איך סחרת בחוק שוויוני לטובת חוק מפלה. מצער איך החלשת את שותפות הגורל ואחדות העם לטובת הכסא המרופד ומכונית השרד. מקומם איך החלשת את הדמוקרטיה ולא עשית עבודתך נאמנה כנציג ציבור. השנה 2018 והגיע הזמן לצאת מהחושך אל האור.

אני מבקש להציע לך את נקודת המבט שלי, שמשקפת את הערכים שעל פיהם מתנהלת סודהסטרים.

הערכים שאני גדלתי לאורם מכבדים כל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר לדתו, גזעו או נטייתו המינית, ואכן בסודהסטרים עובדים שכם אל שכם מוסלמים ויהודים, בדואים ופלסטינאים, חרדים וחילונים, כשלמעשה ניתן למצוא אצלנו ייצוג כמעט לכל מין ומגדר וכולנו משפחה אחת גדולה.

מדיניות של גזענות, הדרה ואפליה היא מנת חלקם של משטרים אפלים ומדינות חשוכות כאיראן וסעודיה ולא של מדינת ישראל שאני מכיר ואוהב

בסופו של יום לכל אדם זכות להקים משפחה מפני שהבית הוא היכן שנמצאת האהבה.

המארז שמצורף למכתב זה מעביר את המסר הזה בדיוק והוא מכיל משפחה של בקבוקים שמדמים זוגות חד מיניים וילד, ארוזים במארז בצורת בית. זהו מארז שאנו מוכרים בכל העולם, שאת ההכנסות אנו מעבירים לאירגונים המסייעים לזוגות חד מיניים להקים משפחות. לצד קבלת המארז, נעביר בשמך 1,000 ש״ח כתרומה ל״עמותת אבות גאים״. סך התרומה של כנסת ישראל 61,000 ש״ח."

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד