חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנכל"ית פייסבוק ישראל:"בעוד 10 שנים חלק גדול מהחברות שאנחנו מכירים לא תהיינה קיימות"

מנכל"ית פייסבוק ישראל:"בעוד 10 שנים חלק גדול מהחברות שאנחנו מכירים לא תהיינה קיימות"

במושב "תפיסות עולם משנות חיים" שנערך במסגרת ועידת ישראל לעסקים של גלובס ציינה עדי סופר-תאני מנכל"ית פייסוק כי רובנו עובדים בחברות שתוך עשר שנים לא יהיו פה יותר. הטכנולוגיה הסירה את חסמי הכניסה ומאפשרת לעסק קטן להיכנס למגרש של השחקנים הגדולים ולנצח בו. החברות הרזות הופכות להיות החברות הגדולות הבאות. וואטסאפ עם 50 עובדים היו לה 450 מיליון משתמשים כשקנו אותם. יש כאלה שלא פה ושלא השכילו להשתנות. בעיקר החברות הגדולות והאיטיות כדוגמת קודאק, נוקיה, בלוק באסטר ואחרות. התחרות היא לאו דווקא המתחרה הישיר שעליו חושבים מיד אלא אלה שעכשיו מפתחים בגראז' ברחובות את "הדבר הבא" שישנה את עולם התוכן שלהם לגמרי. מה שגט טקסי למשל שעשו לחברות המוניות. השאלה מי בעולם העסקי של היום ישרוד. האם המהיר ביותר ? זה שמבין הזדמנויות? זה שזז הכי מהר?  

 

לחברה קטנה יש המון יתרון אבל כשהיא מצליחה היא הופכת לגדולה ומסורבלת. 

אם מייצרים תרבות ארגונית שנותנת לעובדים קול אמיתי ולהביע את דעתם ניתן להצליח ולא להפוך לחברות שיעלמו מהעולם. 

 

פייסבוק מגייסת עובדים דעתניים ושיודעים להקשיב. השאלה איך עושים את זה עם אלפי עובדים? קודם כל יושבים רק באופן ספייס כולל צוקרברג. כל הזמן מתנהל דיאלוג ושיח דעתני וקשה. כל יום שישי צוקרברג מקיים סשן של שאלות ותשובות עם העובדים למשך שעה כי הוא מקווה שמישהו ישאל שאלה קשה שאין לו תשובה עליה. 

 

ישראל אייבי, סמנכ"ל בכיר לקוחות עסקיים פלאפון, בישראל יש כחצי מיליון עסקים בישראל 95% מהם עד 30 עובדים. 50 אלף עסקים נפתחים בשנה ו- 40 אלף נסגרים. עסקים קטנים נתקעים באמצע בין הארגונים הגדולים שיכולים לעשות שינוי לבין הדור הנוכחי של הלקוחות שרוצים שירות כאן ועכשיו עם מקצועיות ומקצוענות. 

 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד