חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מאסטרקארד משיקה כרטיס נגיש לאנשים עיוורים וכבדי ראייה

מאסטרקארד משיקה כרטיס נגיש לאנשים עיוורים וכבדי ראייה (הגדל)

מאסטרקארד מרחיבה את מחויבותה להכלה פיננסית על ידי הצגת תקן כרטיסים נגישים חדש עבור אנשים עיוורים וכבדי ראייה, הנקרא Touch Card. ישנן דרכים יעילות מעטות עבור לקויי ראייה לקבוע במהירות אם הם מחזיקים בכרטיס אשראי, כרטיס חיוב מידי או כרטיס נטען, במיוחד כאשר יותר ויותר כרטיסים עוברים לעיצובים שטוחים ללא הדפסות מובלטות של שם ומספרים מוטבעים. מאסטרקארד מתמודדת עם אתגר זה באמצעות חדשנות פשוטה אך יעילה.

 

עם כרטיס המגע החדש, מאסטרקארד שיפרה את תקן העיצוב הנוכחי על ידי הצגת מערכת 'חריצים' בצד הכרטיס כדי לעזור לצרכנים להשתמש בכרטיס הנכון, בדרך הנכונה, על ידי מישוש בלבד. לכרטיסי האשראי החדשים יש חריץ עגול, לכרטיסי חיוב מיידי (דביט) יש חריץ מרובע ולכרטיסים מוטענים מראש (פריפייד) יש חריץ משולש.

 

הקונספט של מאסטרקארד נבדק ואושר על ידי המכון הלאומי המלכותי לאנשים עיוורים בבריטניה (RNIB) ו- VISIONS/Services for Blind and and Visional Visible in U.S.

 

השקת כרטיס המגע של מאסטרקארד ללקויי ראיה מרחיבה את מחויבות החברה להכלה לאחר מספר צעדים שעשתה בנושאים אלו בין היתר כשהטמיעה את מנגינת החתימה (המיתוג הקולי) שלה בקופות ברחבי העולם, מה שמסמן לכולם בצורה קולית שעסקת הכרטיס שלהם עברה בהצלחה. דוגמא נוספת היא כרטיס ה- True Name שנועד לתמיכה בקהילות הטרנסג'נדריות והלא בינאריות. פעולות אלה מדגישות את המחויבות של החברה לא רק להציג עמדה נגד חוסר שוויון אלא לפעול באופן ממשי.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד