חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הפילוסוף ברנאר-אנרי לוי יהיה אורח הכבוד של פסטיבל הקולנוע היהודי ירושלים

צילום: Ali Mahdavi (הגדל)
צילום: Ali Mahdavi

ביום ראשון, 28.11.2021, בשעה 20:00 יוקרן סרטו התיעודי החדש "קרוב רחוק" / The Will to See  שעוסק דרך מסעותיו מסביב לעולם, בקונפליקטים ובזכויות אדם.

 לפני ההקרנה, יוענק לברנאר-אנרי לוי אות ההוקרה של הפסטיבל בשם סינמטק ירושלים על ידי יו״ר קרן ון ליר העולמית. בתום ההקרנה, תתקיים שיחה של ברנאר עם הכתב עטור הפרסים והיוצר התיעודי, איתי אנגל, שידוע גם הוא כמי שמסקר אזורי קונפליקט בעולם בצורה פילוסופית ומעמיקה.

 

ברנאר־אנרי לוי הוא פילוסוף צרפתי, יוצר סרטים, פעיל פוליטי ומחברם של למעלה מ-30 ספרים. הוא נחשב לאחד מאנשי הרוח והאינטלקטואלים המובילים במערב. לוי הוא גם ציוני נלהב. ספרו "הגאונות ביהדות" (2017) הוא שיר הלל לייחודיות הישראלית ולגדולת המחשבה היהודית.

 

בסרטו התיעודי החדש, "קרוב רחוק" The Will to See, כתב המלחמות הוותיק, הפילוסוף והסופר ברנאר־אנרי לוי ("פארי מאץ'", "לה רפובליקה", "וול סטריט ג'ורנל", "שטרן" ועוד), מדווח מאתרי קרבות ברחבי הגלובוס ומביא עדויות לסבל ולייסורים אנושיים שלא יתוארו, במקומות שבהם גורל האנושות נחתך מבלי שאיש ייתן דעתו על כך. הסרט מספק מבט נוקב אל המשברים ההומניטריים הקשים ביותר בעולמנו.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד