חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הזרע ג'נטיקס מנהלת מידע מ-150 מדינות באמצעות Qlik View

 

ענקית החקלאות הבינלאומית, הזרע ג'ניטיקס, הנמצאת בבעלות תאגיד LimaGrain, מנהלת מידע עסקי מ-15 חברות בנות הפועלות ב-150 מדינות ברחבי העולם באמצעות מערכות הביזנס דיסקברי של Qlik View מאפשרת לזרע ג'נטיקס לשלב מידע ממערכות ה-ERP עם מערכות תפעוליות שונות, כולל מערכת הניהול של מעבדות המחקר וחברות נוספות בקבוצה. הפרויקט מוערך ביותר ממיליון שקל.

 

לדברי ניר רהב, מנהל מערכות המידע של הזרע ג'ניטיקס: " Qlik View מספקת את הקישוריות הנדרשת בין כלל המערכות המשמשות בארגון. השילוב בין המערכות התפעוליות ל-ERP החל בפיתוח של שישה מודלים במערכת Qlik View, על מנת לקבל תמונה עדכנית של כלל המידע בארגון. Qlik View מאחדת את כל הפעילות והתפעול ומספקת למנהלים בארגון תמונת מצב אחידה של הארגון. בעבר קבלת תמונת המצב בארגון לקחה חודש וכיום עם Qlik View היא מעודכנת לאותו היום".

 

לדברי יואל סלע, מנכ"ל משותף בחברת Qlik View: "הזרע ג'נטיקס בחרה בפתרון של Qlik View לצורך איחוד מידע ארגוני חוצה ארגון ובמהלך התהליך זיהתה את היכולות המתקדמות של המערכת וכיום עושים מעל 220 עובדי הזרע ג'נטיקס שימוש יומיומי במידע המופק באמצעות Qlik View. בזכות יכולות ה-Business discovery המתקדמות של Qlik View הזרע ג'נטיקס מקבלת ניתוח מתקדם של המכירות, משפרת את תהליך קבלת ההחלטות ועוקבת אחרי הצלחות של ניסויים במעבדות".

 

נקודה מענינת בזרע ג'נטיקס היא העובדה שה QlikView הוקמה מעל מערכת ה ERP הקודמת (מבוססת AS/400 ) ובעת המעבר למערכת החדשה היוותה ה QlikView "גשר" בין שתי המערכות ומשמשת כיום באופן מלא, את משתמשי המערכת החדשה אשר שמרו על ממשק משתמש אחיד לכל אורך הדרך וכמעט לא הרגישו את השינויים הדרמטיים "מתחת למכסה המנוע"

 

המיקוד הבינלאומי של הזרע ג'ניטיקס, שהצלחתה תלויה על שיתוף מידע עולמי והעובדה כי יש צורך לשלב מידי המופק ממספר מערכות מידע שונות, יצרו אתגר מיוחד ביישום הפרויקט. לכל אחת מהחברות בקבוצה הייתה מערכת ERP  שונה, החל מאורקל בישראל ועד מערכת של JD Edwards בהולנד. הזרע ג'נטיקס רצתה במקביל לעשות שימוש ב Qlik View לצרכי מידע נוספים כמו שיווק, תפעול, בקרת איכות, כספים ועוד.

 

רהב מוסיף: " Qlik View הינו יישום קריטי בארגון שלנו. אנחנו עושים במערכת שימוש שוטף בתחומי המכירות, הכספים, הלוגיסטיקה והמחקר ומפתחים פונקציות חוצות ארגון בחברות ברחבי העולם. התפיסה היחודית של Qlik View כמערכת Business discovery מובילה מאפשרת לנו לנתח מכירות ביחידה עסקית, באזור גיאוגרפי או על פי מוצר ואנחנו יכולים לקבל מידע על פי חתך שבחרנו על פי מלאי נותר או משקל הזרעים שנמכרו וכדו. באמצעות Qlik View אנחנו יכולים לזהות באופן מיידי איזה מוצרים רווחיים ובאיזה שווקים. כיום, סמנכ"ל התפעול של החברה מתחיל כל יום עבודה בבדיקה באמצעות קליק ויו של המצב בחברה, מקבל החלטות על בסיס המידע ומבצע פעולות נדרשות".

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד