חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כניסתן של התקנות להנגשת אתרים נדחו בשנה

לאחר שיח משותף בין איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר), הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ובעלי עניין נוספים, אישרה הבוקר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת את דחיית המועד המחייב לכניסת תקנות הנגשת אתרי אינטרנט לתוקפן. המועד המעודכן הנו 26/10/17.

 זהו עוד שלב בתהליך שפעל  לקידומו איגוד האינטרנט הישראלי בחודשים האחרונים על מנת לגרום לכך שבעלי האתרים יקבלו את האפשרות המאוזנת והראויה ביותר כדי לעמוד בדרישות.

 

כבר ביוני השנה, הציגה הנציבות במענה לדרישות הציבור ואיגוד האינטרנט טיוטת תיקונים לתקנה 35. כעת, עם דחיית מועד הכניסה לתוקף של הנגשת האתרים, תתאפשר גם סיום תיקון התקנה כך שתהיה מאוזנת והוגנת כלפי בעלי האתרים וציבור האנשים עם מוגבלות.

 

 עו"ד מי-טל גרייבר-שוורץ, סמנכ"לית קשרי קהילה ורגולציה באיגוד האינטרנט: "במהלך השנה האחרונה קיבלנו מאות פניות מבעלי אתרים שהיו שמחים להנגיש את האתר שלהם אבל לא מסוגלים לעמוד בדרישות הקיימות, זאת בשל בעיות טכנולוגיות ואי בהירות בדרישות. האיגוד ימשיך לפעול יחד עם נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומומחים בתחום, כדי לעדכן את התקנות ולאפשר למגזר העסקי הנגשה מאוזנת והוגנת  אנו מאמינים שבסופו של דבר, הדבר יעזור להנגשה טובה יותר ובכך יעזור גם לאנשים עם מוגבלות."

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד