חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ישראל גולשת בעברית- מהפכה בגלישה

חברת דומיין דה נט, ספקית פתרונות ניהול שמות דומיין, השיקה רישום של כתובות אתרים (שמות דומיין) בעברית בסיומות .קום .נט ו- .ארג, בשיתוף שלוש ספקיות האינטרנט הגדולות- נטוויז'ן 013, בזק בינלאומי וסמייל 012.

 

שמות הדומיין בעברית יאפשרו לעסקים לפרסם את אתר האינטרנט שלהם בעברית, בלי עיוותים ובאופן שיהיה זכיר ואינטואיטיבי עבור הגולשים. הדומיינים בעברית יהוו שיפור באופן השימוש באינטרנט בישראל, שמות האתרים יהיו זכירים יותר, כתובים ללא עיוותים ויאפשרו נגישות רבה יותר לאוכלוסיות שהשפה האנגלית מהווה בפניהם מכשול.

 

עד כה רשמו את שמות הדומיין שלהן בעברית עשרות חברות מהמובילות במשק: רשת, בנק-הפועלים, סופר-פארם, סלקום, אורנג', ביטוח ישיר, אסם, וואלה שופס, פסגות, דפי זהב, אלאדין ועוד.  

 

לדוגמא, חברת רשת רשמה את שמות הדומיינים הבאים: "רשת.קום" ו "מפרץ האהבה.קום". שמות הדומיינים  מובילים לאתר הבית של רשת.

 

יואב קרן, מנכ"ל דומיין דה נט: "שמות הדומיין בעברית יהוו כלי שיווקי לחברות ולעסקים. השימוש בשם האמיתי של הארגון, בשם המותג, כפי שהוא כתוב בעברית ומוכר על ידי הלקוחות יביא לכך ששמו של אתר האינטרנט שלהם ייזכר על ידי הגולשים, וכמות הכניסות לאתר שלהם תגדל. באותה עת, שמות הדומיין בעברית מסירים את מחסום השפה האחרון באינטרנט, מהווים שינוי חיובי באופן השימוש באינטרנט בישראל, ויאפשרו נגישות רבה יותר לאוכלוסיות שהשפה האנגלית מהווה בפניהם מכשול".

 

רונית גנון עמית, משנה למנכ"ל ומנהלת החטיבה העסקית של 013 נטוויז'ן: "013 נטוויז'ן הייתה הראשונה שהרימה את הדגל והשיקה את שמות הדומיין בעברית ללקוחותיה. אנחנו מברכים על הצטרפותן כעת של ספקיות האינטרנט האחרות ליוזמה של דומיין דה נט".

 

שגיא מסר, מנהל שיווק שרותי מומחה ו-Data Center 012 סמייל: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת דומיין דה נט, אשר מצטרפת לרשימה ארוכה של שתופי פעולה של 012 סמייל עם חברות בשוק האינטרנט הישראלי. שיתוף פעולה מסוג זה ממשיך ועומד בקנה אחד מול האסטרטגיה של החברה להוביל טכנולוגית ולספק ללקוחות האינטרנט בישראל את השירותים המתקדמים ביותר. באמצעות השירות החדש יוכלו לקוחות 012 סמייל לקבל כלי נוסף להתמודד עם התחרותיות בעידן המידע ולהשיג יתרון תחרותי בתקופה בה כל שנייה קובעת. השירות הוא כלי משמעותי לעסקים אשר יאפשר ללקוחותיהם להגיע אל האתר במהירות ובקלות".     

 

השירות לשמות דומיין בעברית מבוסס על הטכנולוגיה של חברת i-DNS.net International החברה המובילה בעולם בתחום פתרונות וטכנולוגיות לשמות דומיין בשפות שונות מאנגלית המכונים IDNs (Internationalized Domain Names).לאחרונה אימצו חברת מיקרוסופט וארגון Mozilla את טכנולוגיית ה‑IDNs ושילבו אותה בדפדפנים שלהם. לפיכך, השימוש בשירות הינו רגיל, ממש כמו הקשת שם דומיין באותיות לועזיות, ואינו מצריך התקנת תוכנה מיוחדת אצל הגולשים. בעקבות השינוי חתמה דומיין דה נט על הסכמים לשיתוף פעולה עם ספקיות האינטרנט הגדולות לתמיכה בטכנולוגיה.

 

שלב הרישום הראשון, הקרוי שלב ה-Sunrise, מיועד לאפשר לארגונים, לחברות, לבעלי סימני מסחר ולאנשים פרטיים להגן על השמות שלהם. בשלב זה ירשמו שמות רק לבעלי זכויות בשמות. גורמים שיהיו מעוניינים לרשום שמות שאין להם זכויות לגביהם יוכלו להגיש הזמנה על תנאי.

 

שלב ה-Sunrise יסתיים ב-16 לנובמבר 2008, ושלב הרישום הפתוח, בו הרישום יהיה על בסיס עקרון "כל הקודם זוכה" ייפתח ב-1 לדצמבר.

 

בקשות לרישום ניתן להגיש באתר דומיין דה נט בכתובת אתר.קום (או www.dtnt.com), או באמצעות ספקיות האינטרנט.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד