חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

העיתונאים טומי לפיד ז"ל, חיים יבין ורון בן ישי קיבלו אמש פרסי מפעל חיים על תרומתם לתקשורת הישראלית

כאלף עיתונאים, דוברים, חברי כנסת וקולגות נכחו אמש בטקס הענקת פרס מפעל חיים בכנס אילת לעיתונות 2008.

 

חיים יבין: "זוהי תקופה קשה של בובליל והאח הגדול, של המסחר של הברנז'ה. כולנו עבדים להון ושלטון וצריכים לשאול את עצמנו שאלות קשות".

 

חיים יבין הוסיף ואמר, "לקבל פרס זו שמחה גדולה, אבל לקבל פרס מעמיתים מהמקצוע זה מעל ומעבר, במיוחד בגילי שכבר סגרתי פרק בחיי. הפרס מעודד אותי להמשיך בפעולה, שהרי אינני עושה אותה למען הפרס או המשכורת אלא כי אני מאמין בה".

 

בסיכום דבריו התייחס יבין למצב החברתי – פוליטי בישראל ואמר כי הוא מודאג מכך שהישראלים ממשיכים לחיות בבועה התל-אביבית ובמנותק מערביי ישראל.

 

רון בן ישי :"לא מגיע לי לקבל פרס למפעל חיים, מכיוון שאני זה שצריך להודות על כך שאני עוסק במקצוע, שאם לא הייתי מקבל תשלום עבורו הייתי עוסק בו כתחביב".

 

בן ישי התייחס לעבודתו באזורי המלחמה ואמר כי, "הפרסום וההכרה לא היו הסיבות לנסיעתי למקומות שכוחי אל, אלא הסיפור שהיה בהם. אני מודה למו"לים ולעורכים שאפשרו לי לנסוע".

 

בן ישי הוסיף ואמר, "אל תיקחו יותר מדי ברצינות את האמרה 'העיתונות היא כלב השמירה של הדמוקרטיה'. בשביל זה יש הפרדת רשויות. האמינות והעומק חשובים הרבה יותר במקצוע".

 

רעייתו של יוסף (טומי) לפיד ז"ל, שולמית, קיבלה בשמו את פרס מפעל החיים.

 

יוסי בר מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים: "הנהלת אגודת העיתונאים החליטה פה אחד להעניק פרסי מפעל חיים לעיתונאים טומי לפיד ז"ל, על עשייה רבת שנים בתחום העיתונות, לחיים יבין, בשל הרקורד המרשים בתחום הטלוויזיה, ולרון בן ישי, כמי שגילה אומץ רב בעשייה עיתונאית פורייה ויוצאת דופן. אגודת העיתונאים גאה להעניק את הפרס לאישים חשובים אלה".

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד