חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חדשות ערוץ 2 ו- YouTube מביאים את ראש הממשלה הבא: משיקים לראשונה בישראל פלטפורמת בחירות אינטרנטית

חדשות ערוץ 2 ו- YouTube מביאים את ראש הממשלה הבא: משיקים לראשונה בישראל פלטפורמת בחירות אינטרנטית (הגדל)

לראשונה בישראל, יוכלו הגולשים להפנות שאלות למועמדים לראשות הממשלה באמצעות אתר אינטראקטיבי שיעלה היום לאוויר באתר YouTube, קהילת הוידיאו הגדולה בעולם המאפשר לציבור לגלות, לצפות ולחלוק קטעי וידיאו מקוריים. על ההשקה המשותפת הודיעו היום חדשות ערוץ 2 ואתר YouTube, לאחר שצוותים משתי החברות חברו יחדיו על מנת להשיק את הפלטפורמה.

YouTube וערוץ 2 מזמינים את הציבור בישראל, להעלות סרטוני וידיאו קצרים עם שאלותיהם לאתר החדש: www.YouTube.co.il/Elections09 .

במסגרת הפרויקט, תתקיים תחרות ראשונה מסוגה שתאפשר לגולשים להצביע ולבחור את השאלות המעניינות והחשובות ביותר  מבין השאלות שהועלו לאתר. השאלות הזוכות ישודרו בשידור חי בערוץ 2 וייענו על ידי המועמדים לראשות הממשלה. בנוסף, אלו ששאלו את השאלות הזוכות יוזמנו לאולפן חדשות ערוץ 2 ויוכלו לקחת חלק פעיל בראיון עם המתמודדים לראשות הממשלה.

דנה ויס מגישת התוכנית, האקטואלית "פגוש את העיתונות", נבחרה להוביל את שיתוף הפעולה בין שני הגופים. המהלך יגובה בקמפיין פרסום רחב היקף תחת הסלוגן "קול אחד יכול לשאול" הן בערוץ 2 והן באתרי האינטרנט המובילים.

YouTube " מאפשר לבוחרים ולמועמדים לתקשר באופן שהיה בלתי נתפס בבחירות הקודמות" אמרה ריקי דרורי, סמנכ"ל השיווק של Google ישראל "לראשונה בהיסטוריה, מתאפשר לנו להעניק לבוחרים את תחושת המעורבות החברתית ולשאול את ראש הממשלה הבא של ישראל שאלות בפורמט וידיאו ולקבל תשובה בשידור חי".

אבי וייס, מנכ"ל חדשות ערוץ 2  אמר: "אנו שמחים להיות חלוצים בישראל שמעלים אתר אינטראקטיבי ייחודי שכזה, אנו רואים בשיתוף הפעולה עם YouTube כמהלך  משמעותי  כחלק מיעדנו להיות שחקן מוביל באינטרנט".

איך משתתפים בתחרות?

החל מהיום, ה- 22 לדצמבר 2008 בשעה 14:00 ועד לתאריך ה- 11 לינואר 2009 בשעה 08:00 בבוקר, הציבור יוכל להעלות סרטונים עם שאלות למועמדים לאתר שכתובתו www.YouTube.co.il/Elections09.                     

לפי כללי התחרות, אורכו המקסימאלי של כל סרטון לא יעלה על 25 שניות וחייב לעמוד בתנאים של YouTube (www.YouTube.com/terms).  
     

כל שאלה תועמד לשיפוט הגולשים ,אלו ששאלותיהם יזכו לניקוד הגבוה ביותר יוכלו לראות את שאלותיהם  משודרות בערוץ 2 וכן יוזמנו לאולפני ערוץ 2 ויוכלו לשאול את המועמדים בשידור חי.

מטרת ערוץ הבחירות האינטרנטי הייחודי והראשון מסוגו, היא להעניק לציבור הבוחרים פלטפורמה חדשנית להצגת השאלות הבוערות שעל סדר היום, לחבר בין המצביעים למועמדים ולעודד את מעורבותם הפוליטית.

שיטת הניקוד

שלב ההצבעה הסופית על השאלות יחל ב- 11 בינואר 2008 בשעה 8:01 בבוקר (מיידית לאחר שמסתיים שלב שליחת השאלות).

לגולשים תינתן אפשרות להצביע בעד ונגד כל שאלה ושאלה באמצעות כלי ההצבעה של YouTube.

הניקוד יתבצע באופן הבא:

  1. צפייה בשאלה מעניקה לה נקודה אחת.
  2. הצבעה "בעד" מעניקה נקודה נוספת, הצבעה "נגד" מחסירה נקודה.
  3. למערכת האינטרנט של חדשות 2, תהיה אפשרות להוסיף עד 100 נקודות עבור מקוריות השאלה (הלוקיישן שבו צולמה, האופן שבו נשאלה וכו').

 

שלב הבחירות יסתיים ב- 18 בינואר 2008 בשעה 8:00 בבוקר , אז גם יוכרזו הזוכים ששאלותיהם יופנו למועמדים לראשות הממשלה.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד