חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חגיגת חתימת הסכם שכר והעסקה לעיתונאי רשות השידור

רגע חגיגי היה אמש באולפני המונדיאל בירושלים, רגע לפני חגיגת חצי הגמר, כאשר הנהלת רשות השידור והאיגוד הארצי של עיתונאי ישראל, הודיעו  כי סוכמו עקרונות הסכם השכר וההעסקה החדש לעיתונאי הרשות, ולפיהם גובשה טיוטת הסכם. ההסכם מהווה אבן יסוד בתכנית הרפורמה ברשות וסולל את הדרך למימושה.

 

ההסכם הושלם עם סיום עבודת מטה משותפת ויהיה בעל תוקף משפטי מחייב כאשר ייחתם על ידי הצדדים באישור הממונה על השכר.

 

אמש, שישה ביולי 2010, כ"ד בתמוז תש"ע, בשעה 20:30, נמסרה הודעה משותפת של ההנהלה והעיתונאים בטקס החתימה שהתקיים באולפן המונדיאל בירושלים.

 

בטקס נכחו  הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, סגן הממונה על השכר באוצר וסגנו ברק שטרוזברג, מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות אבי ניסן קורן יו"ר אגודת העיתונאים, דני זקן,  מנהל "קול ישראל" ואחראי ליישום הרפורמה,אריה שקד, סמנכ"ל משאבי אנוש ברשות השידור, ליאור רמתי, סמנכ"ל הכספים של רשות השידור, ערן הורן, רכזת הרפורמה, מיה גורן, היועץ המלווה של אגודת העיתונאים, יוסי קוצ'יק, יו"ר אגודת העיתונאים היוצא, חיקה גינוסר, נציגי הועד המנהל של רשות השידור, רחל קרמרמן ויעקב נווה, היועצת המשפטית לרשות השידור, עו"ד חנה מצקביץ', סגנית היועצת המשפטית לרשות השידור, עו"ד מרסיה צוגמן עובדים ונציגי עובדים.

 

כל הנוכחים ציינו כי הסכם זה הינו חיוני והכרחי להבראתו של השידור הציבורי בישראל וכי הוא סולל את הדרך ליישום הרפורמה ויאפשר הפניית מקורות לקידום היצירה הישראלית ולשיפור השידורים, ולקידום רפורמה אמיתית, אשר תהפוך את רשות השידור לגוף שידור איתן ומרכזי במפת התקשורת בישראל.

 

אילן לוין, הממונה על השכר באוצר, שנוכחותו באירוע המחישה את גודל ההישג אמר "אני חושב שמה שמסמל ומייצג את ההתחדשות של רשות השידור היא העובדה שבאנו לכאן היום עם הילדים שלנו, נציגי הדור הצעיר,  כדי לראות את אולפן המונדיאל והעשייה הנפלאה. פקידי האוצר 'מכורים' לרפורמות וכשיש רפורמות אמיתיות הם גם פותחים את היד..."

 

מוטי שקלאר  מנכ"ל  רשות השידור: "ההסכם שנחתם אמש עם העיתונאים מביא אותנו לפתחו של עידן חדש בו רשות השידור תצעד לחוף מבטחים עם שידורים משמעותיים ותהפוך לגורם משמעותי בתקשורת בישראל.העובדה שההסכם נחתם באולפן המונדיאל היא סמלית, בעיני כשם שהעבודה על המונדיאל היתה בשילוב כל הכוחות ברשות והביאה אותנו להצלחה המשמעותית בשידורי המונדיאל".

 

אריה שקד, מנהל "קול ישראל" ואחראי ליישום הרפורמה: "אני משוכנע שבסופו של המהלך הזה באמת יהיה שידור ציבורי ראוי , הרשות תעמוד על רגליה עם בסיס כלכלי איתן ועם רדיו וטלוויזיה איכותיים. אנו יוצאים לדרך חדשה!"

 

דני זקן, יו"ר אגודת העיתונאים: "רשות השידור יוצאת היום לדרך חדשה. הסכם השכר הוא חשוב, אך צפויה לנו עבודה רבה כאשר המטרה המובילה אותנו היא הבראתה של הרשות והובלתה קדימה, בשיתוף אמיתי וכנה של כל הצדדים הנוגעים בדבר".

 

ברק שטרוזברג, סגן הממונה על השכר באוצר: "המסע הזה נמשך כבר שלוש שנים במהלכן עברנו מהמורות לא פשוטות, אך בסופו של דבר אני משוכנע שההסכם הזה מאפשר לרשות לתפקד כפי שהיא צריכה לתפקד ואם הרשות תדע ליישמו הוא יוביל אותה קדימה".

 

רחל קרמרמן, נציגת הועד המנהל של רשות השידור: "אני מבקשת לברך את כל הנוכחים בברכת שהחיינו על שהגענו לרגע הזה. "

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד