חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדריך רכישת אוזניות

מדריך רכישת אוזניות

שוק האוזניות פורח בשנים האחרונות בצמוד לשגשוגו של שוק הסמארטפונים, הטאבלטים והנגנים כאשר אלו הפכו להיות המקור העיקרי להאזנה למוסיקה.

יש לנו כיום שוק פורח של אוזניות מסוגים שונים ובטווחי מחירים משתנים כשהאיכות היא מילת המפתח. איכות השמע והעוצמה שלה.

אוזניות איכותיות עשויות להוות תחליף איכותי למערכת רמקולים בינונית וכמובן גם תחליף לאוזניות המקוריות אשר איתן קנינו את המכשיר הנייד. כאשר אנחנו קונים אוזניות איכותיות אנחנו נהנים מחוויית האזנה עשירה ומהנה הרבה יותר.

איך נבחר את האוזניות המתאימות?

כאשר אנחנו באים לבחון סוגי אוזניות, אנחנו מוצאים בעיקר את שני הסוגים העיקריים. אזניות כפתור קלות משקל אותם מכניסים אל תוך האוזן ואלה קלות משקל וקטנטנות ויש את האוזניות שהם בעלי קשת קשיחה ואין צורך להחדיר אותם אל תוך האוזניים.

האוזניות הקטנות נחלקות לשתיים. יש את אלה שהן בעלות המבנה הכפתורי הנכנס אל תוך האוזן ויש את האוזניות עם המבנה המוארך המתלבש על האפרכסת ומוחדר אל תעלת האוזן. כל אחד אוהב סוג אחר של אוזניות כאשר זה גם תלוי במבנה האוזן. הקשת נצמדת לראש והיא נוחה מאוד לשימוש ביתי או אפילו בעת פעילות ספורטיבית.

אפקטים של אוזניות

ישנם דגמים הכוללים שלט רחוק מובנה בחוטי האוזניות והוא מיועד למטרות שונות כמו ניווט בין הרצועות וכדומה אך ברוב המקרים מדובר בשלט לצורך שימוש במכשירים סלולאריים , כמו לצורך קבלת שיחה, שימוש במיקרופון ועוד.

האוזניות הקטנות הן אמנם יותר קלילות וקומפקטיות אך לרוב איכות הצליל שלהן נמוכה ביחס לאיכות הצליל המתקבל מאוזניות קשת המורכבות מחוץ לאוזניים. אי אפשר לצפות לבמת צליל עשירה או לבאסים כמו שניתן להשיג מהאוזניות קשת האיכותיות המספקות סאונד באיכות מעולה.

אוזניות הקשת כוללות גם רפידות היקפיות אשר מספקות בידוד מרעשי הסביבה ומעניקות חוויית שמע מעולה.

הבעיה העיקרית של האוזניות הללו היא בעיקר הצטברות זיעה וחום באוזן כאשר האוזניות אינן פתוחות לאוורור.

אוזניות בלוטות'

יש את אוזניות הבלוטות' אשר אלה הן אלחוטיות ולמעשה אין להן כל צורך בחוטים. ניתן ליהנות ממוסיקה או מחוויית צפייה בלי להיות תלויים באורך החוט שלה האוזניות והסרבול שלהן. חשוב לקחת בחשבון את זמן הטעינה שלהן או לחילופין את הצורך בסוללות מלאות לצורך השימוש בהן.

כמו כן אנחנו תלויים בטווח הקליטה של האוזניות.

טווח המחירים

האוזניות קיימות בטווח מחירים רחב. ניתן למצוא אוזניות באיכות טובה בחמישים שקלים בלבד אך ניתן למצוא גם אוזניות איכותיות עם אופציות רבות במחיר של 500 ₪ ואפילו יותר.

על פי רוב תוכלו ליהנות מאחריות על האוזניות ובייחוד אם מדובר באוזניות מהסוג היקר.

חשוב לזכור. למרות שהאוזניות מגיעות עם אפשרויות של עוצמות שמע גבוהות, יש לשמור על האוזניים. חשיפה לרמת דציבלים גבוהה מידי עשויה לפגוע בשמיעה.

אז קנו בחכמה והשתמשו בחכמה...

עבור לתוכן העמוד