חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טיפים לזוגיות ארוכת טווח

טיפים לזוגיות ארוכת טווח

לתחזק זוגיות טובה ובריאה זה עסק לא קל, זה מצריך עבודה רבה והמון סובלנות. לכל אורך הזוגיות אנחנו לומדים משהו חדש על עצמנו ועל בן/בת הזוג שלנו אם זה לטוב או לרע. אז זוגיות היא לא רק "מזל" אלא הרבה מעבר.

 

זו לא משימה פשוטה, שני אנשים כמעט שונים לחלוטין צריכים ללמוד להסתדר אחד עם השני, להסתגל, להתפשר, לוותר, לתת וגם לקחת כשצריך. המפתח לזוגיות מוצלחת זה סבלנות ואיפוק, לא להרים ידיים במהירות ולא לשבור את הכלים בין רגע על ריב אחד קטן.

 

הקושי האמיתי מגיע רגע אחרי הילד הראשון, החיים משתנים מקצה לקצה לאחר לידת התינוק ומשפיעים באופן ישיר על הזוגיות שלנו ועלינו באופן אישי, לכן צריך לדעת איך לשמר את הזוגיות ולהחזיר אותה לתקופה טובה, לתקופה שבה הזוגיות פרחה והייתם שולחים הודעות SMS אוהבות ומחזרות ולא רשימת מכולת. אז מה הסוד לזוגיות פורחת ומשגשגת?

 

תמיכה היא חלק חשוב מהזוגיות, תמכו זה בזה ועודדו את בני הזוג להגשים חלומות, לעשות דברים שאוהבים,  תמכו בהם גם ברגעים קשים, למדו אותם לא לוותר ותהיו שם בשבילם תמיד לא משנה מה יהיה.

נאמנות זה שם המשחק, התכונה החשובה ביותר במערכת יחסים. לא לשקר לבן הזוג ולא לעשות דברים שיפגעו בהם. היו נאמנים לעצמכם ולבני הזוג שלכם, הרבה אנשים מחפשים בבן אדם את התכונה הזאת ובלעדיה זה לא ילך.

 

חוסר בתקשורת הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מערכת יחסים ואף גורמים לפירוקה, אם לא תדברו אחד עם השני הזוגיות שלכם לא תחזיק מעמד. חשוב מאוד לדבר על הדברים שמפריעים לכם, להציף כל שעל ליבכם ולדעת לפתור אותם בצורה הטובה ביותר ובנועם.

 

שמרו על הרומנטיקה. צאו לדייט! ברגע שמגיעים הילדים לעולם, מורכב יותר לצאת לדייט באמת כל שבוע, אבל מומלץ ליצור הרגל קבוע של פעם בשבועיים, שריינו סבתא/שכנה/בייביסיטר וצאו לדייט רק אתם לבד, זה זמן מצוין לדבר על דברים אחרים שלא קשורים רק בבית ובילדים.

 

עזרו אחד לשני, בכל מה שצריך, במטלות הבית, בארוחות, עם הילדים. אל תגיעו למצב שאחד מבני הזוג קורס מרוב עומס, עזרו לו, זה הבית של שניכם.

כל אחד זקוק לזמן לבד, תנו חופש אחד לשני, בלו עם חברים/חברות, משפחה או אפילו סתם לבד ללא בן הזוג. אל תוותרו על חיי החברה שלכם, שחררו את בני הזוג ואף עודדו אותם לצאת עם חברים, זה מראה על זוגיות בריאה.

הכניסו הומור לחיי האהבה שלכם, הצחיקו אחד את השני, עשו דברים מצחיקים. זה בריא לנפש ובריא לזוגיות.

 

הפתיעו את בת הזוג ושלחו לה פרחים עם פתק אהבה חמוד ככה סתם באמצע היום, למקום העבודה או הביתה. לבצע משלוח פרחים זה כל כך מהיר ופשוט וזו הפתעה כיפית שעושה טוב על הלב והופכת את היום לשמח וצבעוני.

 

 

עבור לתוכן העמוד