חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איך לבחור מתנה לילד

איך לבחור מתנה לילד

אם חשוב לך לדעת מה ילדך רוצה כמתנה ליום הולדת, אין לך מה לחשוש – סביר להניח שהוא כבר יגיד לך. אז כמובן עולה הדילמה הקבועה, עד כמה אנו מוכנים לתת לילדינו בדיוק את מה שהם רוצים, כמה אנו מעוניינים להגביל את זה בשם ערכים אחרים והיכן בדיוק הגבול עובר? הדרך בין מתנה כיפית ומשמחת ובין הורות אחראית היא מורכבת, אבל אפשרית לחלוטין. אלו כמה היבטים בבחירה שלך שכדאי להתבונן בהם ויסייעו לך לבחור מתנה מושלמת לילד.

התאמה לגיל

בעוד שילד בן 5 יהיה מאושר לקבל בית מפלסטיק לחצר, למשל, כנראה שילד בן 10 עשוי להתאכזב ממתנה כזו. חשוב שנתאים את המתנה לגיל הילד ונמצא משהו שיאתגר, יעניין ולא ירגיש "תינוקי" מדי. כשמדובר בילדים קטנים יותר, חשוב כמובן שנבחר במתנה שאינה מכילה חלקים זעירים שעלולים להוות סיכון.

 

משהו שיגרה את החשיבה

יש לא מעט מתנות איכותיות שמציבות בפני ילדים אתגר חשיבה מזמין ומהנה. משחקי חשיבה מעץ, משחקי לוח למתקדמים משחקי הרכבה, או ערכות שונות בתחום המדעים עשויות להיות מתנה נהדרת. חשוב לקחת בחשבון את תחום העניין של הילד ולהתאים את המתנה לעולם התוכן שמעסיק אותו. ככל שנמצא דבר קרוב יותר, סביר יותר להניח שהמתנה שלנו תהיה הצלחה.

 

משהו חברתי

אנו חיים בעולם בו הקשרים החברתיים הולכים ומצטמצמים. המכשירים הדיגיטליים ותקשורת המסכים מזמנים אתגרים רבים להורים המעוניינים לאפשר לילדיהם ליצור קשרים משמעותיים וליהנות מפעילות חברתית במפגש בלתי אמצעי. לכן, מומלץ לבחור במשחקים שניתן לחלוק עם אחרים ולשחק בהם בקבוצה. לילדים בוגרים יותר, ניתן לרכוש משחק תפקידים מעניין ומאתגר לקבוצות, לילדים קטנים, הצבת בית מפלסטיק עם מגלשה בחצר מספקת הזדמנות נהדרת למשחק קבוצתי באוויר הפתוח. תהיה הבחירה אשר תהיה, חשוב שנקדיש מחשבה לאפשרויות שאנו מספקים לילדינו לשחק ביחד.

 

חומרים בטוחים

ישנם לא מעט משחקים וצעצועים העשויים מחומרים מסוכנים לילדים כמו עופרת, תוצרי לוואי מתעשיית הנפט ושלל חומרים רעילים ודליקים אחרים, שעדיף להרחיק מהבית. חשוב שנבחן את הרכב החומרים של המתנה שאנו בוחרים ולוודא כי הם אינם מכילים BPA, חומרים דליקים או רעלנים שונים.

 

משהו שיחזיק לאורך זמן

לילדים יש נטייה לאבד עניין בדברים במהירות. זוהי הזדמנות לתת להם משהו שילווה אותם לאורך זמן ויחזיק מעמד. מתנות עמידות ורב שימושיות כמו אופניים, משחקי הרכבה, מתקני חצר שונים כמו נדנדות או בית מפלסטיק או כן ציור, הן בעלות תוחלת חיים שעשויה להתפרש על מספר שנים וישרתו את הילד בשלבים שונים של החיים.

 

צרכנות נבונה

מומלץ לערוך השוואת מחירים ברשת ולמצוא את המחיר הטוב ביותר עבור המתנה שבחרנו בה. מוצרים רבים ניתן להשיג ברכישה מקוונת ונוחה מבלי לעזוב כלל את הבית ובמחיר נגיש.

עבור לתוכן העמוד