חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדפסת משולבת צבע

מדפסת משולבת צבע

בעבר תפקידה היחיד של המדפסת, היה להדפיס אך עם השנים חלו חידושים ופיתוחים בנושא והיום ישנם לא מעט סוגי מדפסות המסוגלות לעשות הרבה מעבר להדפסה.

בשנים האחרונות הפכה המדפסת המשולבת להיות פתרון אידיאלי גם למשרדים וגם לבתים פרטיים. המדפסת המשולבת מציגה שילוב מנצח של מדפסת, סורק, מכונת צילום ופקס – כל זה במכשיר אחד. את המדפסת המשולבת ניתן לחבר או בחוטים או באופן אלחוטי. באם תחליטו להשתמש במדפסת משולבת אלחוטית תוכלו לחבר אליה יותר ממחשב אחד מה שהופך את הדברים ליעילים יותר ובהחלט חסכוניים יותר.

למרות שהמדפסת המשולבת מעט גדולה יותר מאחיותיה המדפסות הרגילות היא בעצם חוסכת מקום של ארבעת המכשירים שהוזכרו מעלה ולכן חוסכת גם בשקעים חשמליים, מוזילה את  צריכת החשמל וגם מורידה את עלויות התפעול.

למרות שעלות המדפסת המשולבת הוא יקר יותר מהמדפסות הרגילות עדיין מחירה יוצא זול יותר מסך עלות של מדפסת, סורק, מכונת צילום ופקס ביחד.

לפני שאתם מחליטים על רכישת מדפסת משולבת עליכם לבדוק ולמפות את הצרכים שלכם כעסק או כבית. האם אתם אכן זקוקים גם למדפסת, גם למכונת צילום, גם לסורק וגם לפקס. אם אתם לדוגמא מדפיסים כמות גדולה של מסמכים העדיפות היא לבחור מדפסת לייזר או באם אתם בבית ומדפיסים כמות קטנה יותר של דפים אז עדיף לבדוק רכישת מדפסת דיו. קיים הבדל בעלויות, מדפסת משולבת עם מחסנית דיו הינה זולה משמעותית ממדפסת לייזר משולבת.

בנוסף רצוי לבדוק מהם סוגי ההדפסות הנדרשות לנו. האם במשרד שלנו מדפיסים רק חומרים בצבע שחור לבן כמו מסמכים וחוזים אז יתאים לנו לקנות מדפסת משולבת רגילה אך אם המשרד שלנו עוסק בפרסום ושיווק לדוגמא ואנו מפיקים באופן קבוע עלונים וחוברות הדרכה הכוללים תמונות ואיורים אז יתאים לנו לקנות מדפסת משולבת צבע כדי להפיק חומרים צבעוניים ואיכותיים עבור הלקוחות שלנו.

מדפסות הלייזר עושות שימוש בטכנולוגיות הדפסה מתקדמות יותר ממדפסות הזרקת הדיו. מדפסות הלייזר מוציאות הדפסות איכותיות ואינן מורחות את הדיו על דף מכיוון שטכנולוגיית הלייזר מבצעת צריבה על הדף, של אבקת הטונר ולא צובעת אותה בדיו.

דגשים נוספים עליהם צריך לתת את הדעת:

·       סורק - אפשרות סריקה של כמות עמודים בבת אחת, איכות הסריקה, הקבצים הנתמכים, סריקת תמונות ועוד.

·       מדפסת - אפשרות הדפסה דו צדדית (בעיקר אם ברצונכם לחסוך בנייר), הדפסה על מגוון של סוגי דפים כולל מדבקות ומעטפות, איכות ההדפסה – ככל שהרזולוציה גבוהה יותר כך איכות ההדפסה טובה יותר, קצב הדפסת העמודים ועוד.

·       מכונת צילום – צילום דו-צדדי, איכות הצילום, קצב הצילום ועוד.

·       פקס – איכות העברת הנתונים, גיבוי בזיכרון, חיוג מהיר, חיוג חוזר ועוד.

לסיכום, מדפסת משולבת הינה פתרון מושלם כאשר היא משלבת איכות הדפסה ומהירות עם עיצוב קומפקטי ופונקציונליות גבוהה.

עבור לתוכן העמוד