חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

למה הטאבלטים חזרו לאופנה לאחרונה?

למה הטאבלטים חזרו לאופנה לאחרונה? (הגדל)

השנה האחרונה הייתה יוצאת דופן ומאתגרת במיוחד עבור אוכלוסיית העולם. נגיף הקורונה שפרץ במפתיע עצר את מרוץ החיים האינטנסיבי, והמגפה השאירה בבית משפחות שלמות לתקופות ממושכות של סגרים ובידודים. צעירים ומבוגרים כאחד, שהיו רגילים לאורח חיים פעלתני הכולל לימודים, עבודה, חוגים, חיי חברה ופנאי, מצאו עצמם לפתע סגורים בדלת אמותיהם, ונאלצים למצוא פתרונות חלופיים להמשך חיי השגרה.

הורים חיפשו תעסוקה לילדיהם בזמן הפנוי הרב שנוצר, ומבוגרים ביקשו למלא את השעות הארוכות בבית בתוכן ובעניין. בעקבות כך תכף השימוש במסכים למיניהם: מחשבים, טלוויזיות, טלפונים ניידים, וגבר גם הביקוש למכשירי טאבלט – מחשבי לוח, בעברית.  


יתרונות הטאבלט

הטאבלט נכנס לחיינו לפני כעשור, ומאז היה לאביזר פופולרי שנמצא כיום כמעט בכל בית. מכשיר הטאבלט מוצע במגוון דגמים וגדלים, עם פונקציות ואביזרי עזר שונים, הוא קל לנשיאה ונוח לשימוש. בתקופת מגפת הקורונה, כמו גם בימי מצבים ביטחוניים המצריכים הישארות במרחב הביתי, הטאבלט נמצא ככלי שימושי ויעיל עבור בני כל הגילים.


לילדים – הטאבלט יכול לשמש כסוג של שמרטף כאשר ההורים עסוקים או נדרשים לעבוד. ההורה יכול להקרין לילד בטאבלט סרטון יוטיוב, תוכנית מסדרת טלוויזיה אהובה או סרט, ולהשיג זמן שקט, נטול הפרעות. לצד אלה מציע טאבלט לילדים אפשרויות נוספות כמו לומדות חינוכיות, תכנים ללימוד אותיות ומספרים, משחקי רשת, ופותח צוהר לעולמות תוכן רבים ומגוונים.


לבני נוער, תלמידים – הטאבלט מאפשר התחברות ללמידה מרחוק באמצעות פלטפורמת ה"זום" שהפכה לכלי נפוץ בתקופת הקורונה. בהיעדר מספיק מחשבים לכל בני המשפחה, הטאבלט יכול להוות תחליף ראוי.

למבוגרים וקשישים – אוכלוסייה שמצאה עצמה מבודדת במהלך הקורונה, ללא אפשרות להיפגש עם בני המשפחה, הטאבלט מציע מגוון יישומים המאפשרים לא רק למלא את הזמן הפנוי, אלא גם להפיק תועלת ועניין. כך לדוגמה, לצד הסרטים, הסדרות והתוכניות שבהם אפשר לצפות בטאבלט, מציע המכשיר ערוצי מוזיקה, יישומים ללימוד בישול, גינון, נגינה או שפות חדשות, וטומן בחובו עולם ומלואו.


במהלך מגפת הקורונה, מפעל הפיס עם השלטון המקומי רכש אלפי מכשירי טאבלט לקשישים לצורך הפגת הבדידות. טאבלטים אלה מבוססים על מערכת ייחודית המאפשרת יצירת קשר באמצעות וידיאו עם שירותי הרווחה, ביצוע בדיקות רפואיות אונליין ואף מתן מענה פסיכולוגי. לטובת המיזם, שמטרתו להעצים את האוכלוסייה הוותיקה ולהנגיש עבורה שירותים, הקימה חברת סלקום מוקד רב-שפתי ייעודי, למתן שירות ותמיכה טכנית מרחוק.


עצות לרכישת טאבלט

פרט לאייפד, המותג האייקוני של חברת אפל, המזוהה עם מכשירי הטאבלט, מציע השוק מגוון טאבלטים איכותיים ומתקדמים, של יצרניות הטכנולוגיה הגדולות כמו סמסונג, שיאומי ואחרות.

בקבלת החלטה לגבי איזה דגם טאבלט מומלץ לרכוש, חשוב לתת את הדעת לשיקולים שונים בהם:


בחירה במערכת הפעלה – למכשירי טאבלט ישנן שלוש מערכות הפעלה עיקריות: אנדרואיד של גוגל, iOS של אפל ו- Windows 10 של מייקרוסופט. לכל מערכת יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר לפני החלטה על מכשיר.

בחירת גודל מסך ורזולוציית מסך – גודלם של מרבית מסכי הטאבלט נע בין 12-7 אינטשים, וככל שהמסך גדול יותר כך משקל המכשיר רב יותר. כדי ליהנות מחוויית צפייה איכותית מומלץ לבחור במכשיר בעל רזולוציית מסך גבוהה. חלק מדגמי הטאבלטים כוללים מסך מגע, לנוחות המשתמש.


שיקולים נוספים שיש להביא בחשבון הם ביצועי המעבד והזיכרון; נפח האחסון של המכשיר; ביצועי הסוללה; חיבורים – לאינטרנט, USB, זיכרון חיצוני, למחשב או לשקע טעינה; תכונות נוספות של המכשיר כמו רמקול או מצלמה, והיבט העלות – כשטווח המחירים של טאבלטים נע מכמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים.

 

 

עבור לתוכן העמוד