חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרס ההשקה המנצחת מוענק למהלך של איגי ומאקו

פרס ההשקה המנצחת מוענק למהלך של איגי ומאקו (הגדל)

עדת החדשנות של איגוד השיווק בחרה במהלכי השיווק לפרס "ההשקה המנצחת" של איגוד השיווק הישראלי לרבעון השני של 2020: 

  • טקס פרסי הנוער הגאה- איגי LOVE ב-mako
  • שת"פ משלוחים של רשת הפארם Be ושירות המשלוחים Wolt
  • תנובה אלטרנטיב עבור השקת תחליף החלב בריסטה שיבולת שועל 
  • חברת עוף טוב עבור השקת צ'ונגו- רצועות שניצל חדשות.

 

מאיגוד השיווק הישראלי נמסר: "ארבעת המהלכים הנבחרים, כל אחד בתחומו, מוכיחים כיצד השקה מוצלחת, מייצרת ערך כלכלי ושיווקי לחברה וכן מבדל אותה ומייצר תדמית חדשנית ויצירתית. מהלך מנצח מיוחד ומרגש הוא פרסי הנוער הגאה מטעם 'איגי', ארגון הנוער הגאה שהושק בשיתוף  mako ושודר בפלטפורמות השונות מטעמו,  מהלך אשר התווה השנה, דרך היסטורית למיצוב הקהילה הגאה, כקהילה חזקה הפועלת ומקדמת שינוי סדרי עולם בתוך המרחב הציבורי – שיווקי – כלכלי. אנו שמחים להמשיך ולבחון השקות מוצלחות, ושמחים אף יותר להכריז בכל רבעון על ההשקות המנצחות".

 

איגי LOVE – פרסי הנוער הגאה בישראל

 

טקס פרסי הנוער הגאה מטעם איגי, ארגון הנוער הגאה בישראל שהשיק לראשונה בישראל את מהלך הכתרת אנשי השנה של הנוער הגאה, זאת בשיתוף אתר mako וקבוצת קשת שהפכו לבית חלוצי ואמיץ עבור מהלך ראשוני ופורץ דרך, המציב אוכלוסייה זו שבימים רגילים נתפסת כמוחלשת ומדוכאת, בקדמת הבמה עם כוח להכריע ולעצב את השיח. הובילו את החשיבה על האירוע אנשי חברת TEENK ובראשם לאון שניידרובסקי, שאף הנחה את האירוע.

 

ההשקה יצרה מותג חדש לחלוטין וגרמה לשינוי משמעותי באופן שבו אומנים, חברות מסחריות, אנשי ציבור, גופי שידור וגופים כלכליים מביטים על קהל היעד "הנוער הגאה" ולכן יש לציין את ההשקה כמהלך מוצלח, חדשני, משנה סדרי עולם בתוך המרחב הציבורי – שיווקי – כלכלי בו הוא התרחש.

  

ברמה השיווקית – "איגי LOVE" הוא מותג שהחל את דרכו השנה וימשיך להוות כוח מיתוגי המסמל את האנשים התורמים והמקדמים עבור קהילת הלהט"ב בשנים הבאות. מעין "חתימת כשרות" להטבית שבני ובנות הנוער הגאה יעניקו לאישים, אומנים, גופים, עמותות ומהלכים ציבוריים.

 

כמו כן, ראשוניותו של המהלך מבחינת קבוצת קשת, הכוללת את הזרוע הדיגיטלית mako – הייתה בתעוזה להניח נושא שלעיתים נתפס עדיין כשנוי במחלוקת במרכז הבמה התקשורתית ויחד עם איגי, ארגון הנוער הגאה, לקדם אג'נדה של שיוויון וגאווה.

 

הפלטפורמות שנבחרו הותאמו לקהל היעד (נוער) ולתקופה (קורונה) והוחלט לשדר בכל הפלטפורמות הדיגיטליות על מנת להיחשף לכמה שיותר בנות ובני נוער. ההשקה שודרה בmako TV  וכן בכל ערוצי הדיגיטל של mako (מאות אלפי עוקבים) ושל איגי וכן חברות מסחריות שחברו לגוף המשדר והובילו כנותני חסות יחד עם mako את הרצון למען שיווין בישראל- שטראוס, ריבוק וטמפו.

 

 

שת"פ משלוחים של רשת הפארם Be ושירות WOLT 

 

זאת הפעם הראשונה שוולט חברה לגוף קמעונאי ענק ושילחה מוצרים שאינם מזון, ולמרות ההבדלים הגדולים בין עולם הקמעונאות לעולם המסעדות- שמתבטא, בין היתר, בכמות הפריטים הזמינים ללקוח, גודל ההזמנה הפיזית, עדכוני מחירים תכופים, ניהול מלאי ועוד.  המטרה בשיתוף הפעולה הייתה לספק ללקוחות שירות  מהיר  ויעיל לקבלת שירותי פארם / תינוקות / ויטמינים  ומוצרי "קורונה"  תוך התחייבות ל- 30 דק' עד הבית  הנשענת על גבי תשתית של משלוחי מזון.

 

החדשנות במהלך - חיבור חסר תקדים בין תשתית אפליקטיבית ותפעולית למשלוחי מזון ומסעדות,  לבין רשת פארם קמעונאית גדולה המציעה מגוון מוצרים מקטגוריות שונות כמו בישום, טיפוח, פארם וויטמינים  ומתן אפשרות קלה ונוחה ללקוחות לקבל מגוון מוצרים שלא היו רגילים לרכוש באונליין ביעילות ובמהירות חסרת תקדים.

השירות התחיל ב4 סניפים שונים, ובמהלך תקופה של כחצי שנה התרחב לכלל החנויות הנותנות מענה באזור  תל אביב, גוש דן והשרון –סה"כ 7 חנויות הנותנות שירות. ממועד ההשקה הייתה עליה של מאות אחוזים במכירות אונליין של מוצרים אלו בממשק וולט. הפעילות שינתה את מאזן משלוחי האונליין בתחום והפכה לשירות חשוב וצומח במספרים גבוהים מאד המהווים אחוזים דו ספרתיים מתוך המכירות של סניפי Be   שעד כה לא היה להם מענה לאונליין כלל . התוצאות הרחיבו את מעגל הלקוחות של סניפי Be  באופן משמעותי  וגרמה לחיבור אמיתי בין האונליין לאופליין ( מולטי צ'אנל ).  מבחינת הרשת שלא נמצאת בפריסה ארצית מורחבת,  מדובר על  גידול  מהותי  במעגל לקוחות פוטנציאלים  ובמחשבה לעתיד מדובר על  מנוע צמיחה מהותי לרשת גם באונליין וגם באופליין.

 

תנובה אלטרנטיב עבור השקת תחליף החלב בריסטה שיבולת שועל

הישראלי הממוצע מעולם לא חשב על שיבולת שועל כתחליף ראוי לחלב או אפילו לסויה.  עד שתנובה אלטרנטיב הציבה אותו במקרר החלב. וכך, ממוצר נישתי בקטגוריה שמכניסה 6 מיליון ש״ח שנתי (נתוני סטורנקסט, 2019). הכניסה של תנובה אלטרנטיב לסגמנט הקפיצה את הרווחיות לכ-16 מיליון ש״ח – כשתנובה מהווה מעל מחצית מהמכר הזה (נתוני סטורנקסט, 2020).

 

ההשקה של תנובה פרצה את הדרך של משקאות שיבולת השועל לתוך בתים חדשים בישראל, כאלה שלא ניסו זאת קודם, לקחה את הטרנד העולמי הזה והפכה אותו לטרנד ישראלי שכולם רוצים לתת בו שלוק.

 

בחודש פברואר האחרון תנובה אלטרנטיב השיקה את היתרון שלה לסגמנט חלב שיבולת בשועל ומייד תפסה את ההובלה עם קפיצה מ- 0%  ל41% נתח שוק כבר בחודש הראשון במקררים, עוד לפני גיבוי תקשורתי.

 

המשמעות: על אף שהיו מוצרים כאלו על המדפים, הכניסה של תנובה עם מוצר מצונן ראשון, המנגיש פתרון טעם מעולה בעולם הסובל מחסמי טעם משמעותיים, עם תפיסת בריאות גבוהה בזכות שיבולת השועל ועם הבטחה לשיפור מה שבאמת חשוב, הקפה. תנובה הצליחה לעמוד מעל המתחרים כבר בחודש הראשון להשקה. יתרה מכך, בכל חודש שעבר, נתח השוק עלה – וקפץ משמעותית עם כניסתה של התקשורת השיווקית. בסוף חודש יוני, עם עליית הקמפיין התקשורתי המבטיח קפה בטעם מעולה ויכולות הקצפה מדהימות – המכר שילש את עצמו וחודש יולי נסגר עם 73% נתח שוק.

 

חברת עוף טוב עבור השקת צ'ונגו- רצועות שניצל חדשות

השקת הצ'ונגו היא למעשה החדשנות המהותית הראשונה בעולם השניצל אחרי שנים של קפאון בקטגוריה, וההשקה הראשונה של עוף טוב תחת האסטרטגיה והסלוגן החדשים: "ביס מהמשק". צ'ונגו הינו רצועות שניצל, שעשוי מנתח שלם, מיוצר בייצור בטכנולוגיה ייחודית המשיגה עסיסיות מרבית מבפנים וציפוי קריספי ומיוחד מבחוץ, תוך שמירה מלאה על האיכות והטעם של המוצר.  הצ'ונגו של עוף טוב הושק בסדרה של 4 ציפויים קריספיים מיוחדים: שומשום, שבבי צ'יפס, תיבול גריל ותיבול חריף מתוק.

 

מהלך ההשקה של הצ'ונגו הצליח להעיר את הקטגוריה כולה, ששברה שיאי מכר והביאה לצמיחה של 44% במוצרי השניצלים הביתיים. הצמיחה במכירות הצ'ונגו הציגה עלייה של 22% בהשוואה לתקופה שלפני הקמפיין ולעלייה של %6 בנתח השוק. כשלושה שבועות בלבד לאחר הקמפיין חוזרים 33% מהרוכשים חזרו לרכוש את צ'ונגו. חלומו של כל מנהל שיווק היא שהלקוחות לא רק יתנסו במוצר החדש, אלא גם יבחרו בו שוב ושוב, זו ההוכחה המשמעותית ביותר לכך שהמהלך השיווקי שהחל בפיתוח המוצר, הצליח ובגדול. הקניה החוזרת מצביעה על כך שהצ'ונגו הוא מוצר מנצח - הטעם, הגיוון והחדשנות הם מייצרים ערך לצרכן וגורמים לו לבחור במוצר שוב ושוב- 37% לקונים חדשים במוצג ו-15% חדשים בקטגוריה.


עבור לתוכן העמוד