חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיכל ינאי נבחרה להוביל את קמפיין נגד הטרדות מיניות של לוריאל פריז

מיכל ינאי. צילום: עומרי ברזילי (הגדל)
מיכל ינאי. צילום: עומרי ברזילי

השחקנית, הכוכבת והיזמית מיכל ינאי נבחרה בישראל להוביל את קמפיין STANDUP! שהינו חלק מהאג'נדה החברתית של המותג לוריאל פריז ,שמטרתו למנוע הטרדות מיניות במרחב הציבורי ולהעלות מודעות לתופעה,  כחלק מערך ה"העצמה נשית" של המותג.

 

קמפיין  'סטנד אפ!', שיעלה השבוע הקרוב לראשונה בהרחבה בדיגיטל, הוא חלק מתכנית הדגל החברתית הגלובלית של לוריאל פריז –'סטנד אפ' נגד הטרדות מיניות במרחב הציבורי, שנועד למנוע הטרדות מיניות במרחבים הציבוריים, בדגש על העומדים מהצד - ולתת להם כלים כדי שיוכלו לעצור את התופעה. הקמפיין  נולד מתוך האג'נדה החברתית של המותג הדוגלת ב"העצמה נשית" לאור מחקרים בעולם ובישראל, שהוכיחו כי התופעה רווחת ביותר וכי נשים שמוטרדות מינית חוות פגיעה חמורה בביטחון העצמי שלהן ובתחושת הערך העצמי.

 

בישראל, נבנתה שותפות ארוכת טווח עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, במסגרת זו  הושק אתר חדש בעברית:  standup-israel.com  הכולל  לומדה עם 5 כלים פשוטים בעזרתם אפשר ללמוד איך להגיב בביטחה בפעם הבאה שניתקל בהטרדה מינית/נחווה הטרדה בעצמנו. בנוסף, ילווה את הקמפיין האשטאג מקומי #דילעמודמהצד ויתקיימו סדנאות ייעודיות של הפרויקט בקרב עשרות אלפי איש בשנה.

 

לדברי אילן נקש, מנהל חטיבת מוצרי הצריכה בלוריאל ישראל: "הקמפיין נועד במטרה לייצר שינוי חברתי וללמד את הציבור, כיצד ניתן להגיב בפעם הבאה שנהיה עדים להטרדה מינית. הזווית המעניינת היא עוברי האורח שהם, פעמים רבות, עדים לתופעת ההטרדות המיניות מהצד, ובעזרת כלים פשוטים לומדים להגיב נכון. הבחירה במיכל ינאי כפרסונה שתלווה את הקמפיין מקורה בחיבורה הטבעי לערכי המותג, המתבטאים בביטחון עצמי ועוצמה נשית."

 

מסקר  שביצעה לוריאל פריז בישראל  עולה כי 1 מתוך 2 נשים בישראל  חוו לפחות חוויה אחת של הטרדה מינית במרחב הציבורי,  79% ציינו שהיו סביבן אנשים אחרים שהיו עדים למקרה,  73% ציינו שאותם צופים

 

 

מהצד לא התערבו או התעלמו, ואילו 58% מעוברי האורח שהיו עדים לתופעה של הטרדה מינית במרחב הציבורי אמרו שאם הייתה להם הכשרה או כלים – הם היו מתערבים לטובת המוטרד/ת.

 

מיכל ינאי אמרה כי "אני גאה להיות חלק מהקמפיין החשוב והבינלאומי הזה, מאחר והנושא קרוב מאוד ללבי. דווקא בהיותנו ישראלים שגאים בערבות הדדית, יהיה לנו אפילו קל יותר להתחבר לנושא של 'לא לעמוד מהצד' ולהושיט יד כשאנחנו רואים מישהי/ו מוטרד/ת במרחב הציבורי. מיד כשקבלתי את ההצעה מלוריאל פריז, ראיתי בזה שליחות ומחויבות אישית".

 

מיכל ינאי משחקת בימים אלה בהצגות "מכתב לנועה" ו"הנשים של ג'ייק" בתיאטרון חיפה. יוצרת אפליקציית המיינדפולנס המצליחה my medi, המסייעת לילדים ולמבוגרים בתקופה מתוחה ומתאגרת זו.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד