הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

וואלה! מוכרת את יד2 לאקסל שפרינגר תמורת 806 מיליון שקל

7/05/2014

וואלה!, חברת בת בבעלות מלאה של בזק, מודיעה היום כי חתמה על הסכם למכירת מניות קורל תל, מפעילת יד2 ל- Axel Springer Digital Classifieds (ASDC), מיזם משותף של אקסל שפרינגר, תאגיד המדיה המוביל באירופה, וקרן ההשקעות של ג'נרל אטלנטיק. סכום העסקה עומד על 787.5 מיליון שקל במזומן, כשלאחר התאמות המחיר  צפוי המחיר לעמוד על 806.3 מיליון שקל. השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים ולתנאים אחרים הנכללים בהסכם המכר. 


יד2 נוסד ב-2005 ע"י שון תל והפך במהרה לאתר הלוחות המוביל בישראל. לפני כ-4  שנים ביולי 2010, רכשה וואלה! 75% מיד2 תמורת 117 מיליון שקל, לפי שווי 156 מיליון שקל. בנובמבר 2013 מימשה וואלה! אופציה שהיתה בידה, ורכשה את 25% הנותרים מהמייסד תמורת 50 מיליון שקל, לפי שווי של 200 מיליון שקל. ביד2 ישנם כ-100 עובדים. החברה יושבת בבית וואלה! בתל אביב, וכן מחזיקה מרכז פיתוח ומכירות בחיפה.


יד2 הוא אחד ממותגי האינטרנט החזקים בארץ, עם מודעות למותג של כ-100%. עם 3.8 מיליון מבקרים (Unique Users)  בחודש, 16 מיליון ביקורים בחודש ו- 300 מיליון דפים נצפים (Page Views). למעלה מ-50% מהתנועה באתר הוא באמצעות מכשירים ניידים (Mobile). מידי יום מועלות לאתר למעלה מ-10,000 מודעות בתחומי הנדל"ן, הרכב ומוצרי יד2.


תחום הלוחות בעולם מאופיין בצמיחה מהירה ובהתאם במכפילים גבוהים. יד2 מציגה ביצועים מצוינים בכל הפרמטרים העיקריים בהשוואה לחברות דומות בעולם, והיא ממשיכה לצמוח בקצב מהיר. מאז הרכישה האתר  הכפיל את הכנסותיו וכמעט שילש את הרווח התפעולי, במקביל  שיעור הרווח התפעולי עלה מ-36% למעל 50%.
אילן ישועה, מנכ"ל וואלה! ויו"ר יד2, "אין ספק ששון תל המייסד בחזונו ויכולותיו המיוחדות אחראי להקמתו של אחד מנכסי האינטרנט הגדולים והמשמעותיים ביותר בשוק הישראלי מאז ומתמיד. זו הזדמנות להודות גם לעובדים והנהלת יד2 בהנהגתו של יבין גיל-מור מנכ"ל החברה ב-4 השנים האחרונות ומי שחתום על הצמיחה המרשימה של החברה והצלחתה הנמשכת. המכירה מעמידה לרשותנו משאבים פיננסיים משמעותיים ותאפשר לנו להתמקד בחיזוק המובילות של וואלה! ובשימור מעמדה כאתר התוכן מספר 1 בישראל.
העיסקה והשווי אליו הגיעה יד2 מהווה הבעת אמון בשוק האינטרנט הישראלי בכלל ובהישגי יד2 בפרט. יד2 היא דוגמה מצוינת לחברת אינטרנט מקומית שהצליחה להשביח עם השנים, ולייצר ערך של ממש למקימיה, בעליה, עובדיה ולמשק הישראלי. אני מבקש להודות בהזדמנות זו גם לחברת הייעוץ NOAH Advisors , בראשותו של מרקו רודזינק (Marco Rodzynek), שליוותה את המכירה מטעם וואלה ועשתה עבודה מצוינת באיתור הקונים הפוטנציאליים וליווי המכירה בכל שלביה".
עוד מסר ישועה, "לצד שיקולי המחיר היה חשוב לנו מאד לבחור קונה שיוכל להבטיח את המשך ההתפתחות וההצלחה של יד2. אקסל שפרינגר היא קונה אסטרטגי המחזיק במספר ניכר של אתרי לוחות בעולם. עובדה זו לצד המשאבים הפיננסיים של החברה והפעילות המאסיבית שלה בתחום הדיגיטל הופכים אותה לקונה אידיאלי. אני משוכנע שכניסתה של אקסל שפרינגר, הידועה באהדתה ומחויבותה לישראל לשוק המקומי, תהווה רק צעד ראשון בעקבותיו יבואו עוד השקעות ושיתופי פעולה עם חברות ישראליות לטובת המשק ותעשיית האינטרנט המקומית. אין לי ספק שהחברה ועובדיה עוברים לידיים טובות."

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד