הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

קמפיין חדש בסיקרט לרגל פתיחת שנת הלימודים למניעת אפליה של חולי פסוריאזיס

2/09/2014

אגודת הפסוריאזיס הישראלית עולה השבוע בקמפיין ייחודי ואותנטי באפליקציית סיקרט, הכולל סודות של צעירים המתמודדים עם מחלת הפסוריאזיס. לצורך כתיבת הסודות אשר מתמקדים בסטיגמה השגויה שמדובר במחלה מדבקת, התגייסו כ-20 בני נוער וסטודנטים חברי אגודת הפסוריאזיס וכתבו בתוך האפליקציה באופן אנונימי, סטטוסים אמתיים מליבם, על רקע שהוכן במיוחד, וכולל דרכי פניה לסיוע.

 

הקמפיין בסיקרט נועד להגביר את המודעות למחלה בקרב ציבור בני הנוער ולהבהיר להם שפסוריאזיס היא לא מחלה מדבקת. במקביל מיועדת הפעילות לעודד בני נוער וצעירים המתמודדים עם המחלה לפנות לקבלת תמיכה, סיוע וחיזוק הדדי לאגודת הפסוריאזיס הישראלית לטלפון 03-6247611 או לאתר www.psoriasis.org.il. הקמפיין עולה לרגל פתיחת שנת הלימודים באמצעות משרד יחסי הציבור והמדיה החברתית של נאוה עינבר, תחת הסיסמה "די לאפליה! פסוריאזיס היא לא מחלה מדבקת" וימשך כשבועיים, שכן מדובר בתקופה רגישה בה מתרחשת התמודדות מחודשת של בני הנוער החולים הסובלים מאפליה בבתי הספר. 

מחלת הפסוריאזיס מופיעה אצל כ – 3% מקרב האוכלוסייה, הכוללת ילדים ומבוגרים ומתבטאת במשטחי עור אדומים ובקשקשת על פני הגוף. בשל המאפיינים החיצוניים של מחלת הפסוריאזיס, נאלצים רבים מהחולים להתמודד עם אפליה ונידוי חברתי שכן למחלה נקשרה סטיגמה לא נכונה ומוטעית שמדובר במחלה מדבקת. אגודת הפסוריאזיס אשר הוקמה ומנוהלת על ידי מתנדבים המתמודדים בעצמם עם המחלה, חרטה על דיגלה לפעול לצמצום הסטיגמה והאפליה נגד חולים בבריכות שחיה, במסגרות חברתיות וחינוכיות. לאגודה מגיעות פניות מחולים אשר סובלים מיחס של אפליה במסגרות שונות ובעקבות מקרה של ילד שהוצא מבריכת שחיה, פנתה האגודה לאחרונה לשרת הבריאות וביקשה לרענן את ההנחיות שפסוריאזיס איננה מחלה מדבקת. 

יונה מנטקה קציר, יו"ר אגודת הפסוריאזיס הישראלית מסרה כי: "מדובר בבני נוער וצעירים רגילים לכל דבר, הם גולשים באינטרנט, מדברים בווטסאפ, מעלים תמונות לפייסבוק, ויש לחלקם גם חשבון בסיקרט. עם המחלה הם למדו לחיות ובזכות התרופות המתקדמות והרופאים הטובים הם גם עושים את זה בהצלחה, אך למרבה הצער והכאב הדעות הקדומות והאפליה גורמות להם לתחושות קשות. בשבועות האחרונים למדנו שהאפליקציה מאוד פופולארית בקרב בני נוער וצעירים ומשמשת בין היתר גם לבריונות ברשת, אך לאור חשיבות הנושא ורגישותו בקרב בני נוער המתמודדים עם קשיי השבוע הראשון ללימודים החלטנו למנף את הפלטפורמה".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד