הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ירידה משמעותית בשימוש באפליקציות להשוואת מחירים בסמארטפון

12/05/2015
ירידה משמעותית בשימוש באפליקציות להשוואת מחירים בסמארטפון

פורסם לראשונה בבלוג trends-news.com (בתמונה: קמפיין של אתר ההשוואות Priceline)

 

חברת המחקרים Pew מדווחת כי רוב הצרכנים המחזיקים בסמארטפון מעדיפים אותו על פני מכשירי טבלט ומחשבים נייחים להזמנה ורכישה של שירותים כמו Uber, לינה בבית מלון, כמו גם רכב שכור. הסיבה לכך היא כמובן הנוחות הבאה לידי ביטוי לדוגמא בהודעה הניתנת לצפייה בזמן אמיתי כי החדר בבית המלון כבר מוכן, או כי בתוך X דקות תגיע אל הצרכן המכונית השכורה. אך למרבה הפלא מתברר מסקר שנתי שנערך כי אפליקציות ייעודיות להשוואת מחירים אינן זוכות לשימוש רב, בעוד שרק לפני מספר שנים היו אפליקציות אלה בראש רשימות הפופולאריות.

 

הסיבה לכך, היא הטרחה הכרוכה בסריקת ברקודים בחנויות  וקניונים וירטואליים שעליהם מבוססות כמה מהאפליקציות המובילות. צרכנים דיווחו על תסכול הכרוך בעבודה סיזיפית זו, במיוחד באפליקציות שבהן יש צורך להקליד את מספרי הברקודים באופן ידני. חסם שימוש נוסף הוא מודעות המפריעות לבחון את המוצרים שאת מחיריהם רוצים לבדוק. חסם נוסף הוא מידע שגוי על היקף מלאי המוצרים המבוקשים, ולעתים לאחר תהליך הבדיקה והסריקה, מתברר כי המוצר המבוקש אינו נמצא במלאי. חסם נוסף, היעדר מחשבון מס (מס מדינה שהוא בפועל סוג של מע"מ), שכן יש שוני בגובה המס בין המדינות השונות בארה"ב.

 

חסם נוסף הוא ההתמודדות עם רשתות המפרסמות כי אצלן המחיר הנמוך ביותר, וכי יורידו אותו במידה שהצרכן יציג הוכחה למחיר נמוך יותר אצל מתחרה. אך כאן גם הבעיה, כי בחלק גדול של האפליקציות אין אופציה של הצגת ההוכחה באמצעות הסמארטפון. זאת גם הסיבה שהענק הקמעונאי וולמארט הממותג כרשת הדיסקאונט הטובה ביותר נהנה ממכירות טובות במיוחד . מחקר שנערך באפריל 2014 על ידי eMarketer מראה כי הזמן הממוצע שמבוגר משקיע בטלפון בפעילות שאינה כרוכה בדיבור (מסרונים, מייל, צילום וכד') גדל מ 24 דקות ליום בשנת 2010, לשעתיים ו 10 דקות. מתברר עוד כי אפליקציות להשוואת מחירים אינן היחידות שכשלו במשיכת משתמשים, שכן מחקר אחר שנערך מראה בשנה האחרונה הייתה ירידה משמעותית באלה שבעבר העדיפו שימוש באפליקציות על פני אתרים ייעודיים.


כאשר נשאלו צרכנים מה יעודד אותם להוריד אפליקציה לסמארטפון השיבו כי הם מעדיפים מהירות גבוהה משמעותית למציאת מוצר מסויים על פי הצעות מבצע למיניהן.


דבר העורך: "טוב, אם מישהו עוד לא קלט, מטרת פרסום מידע זה היא להציג ליזמים הזדמנות לפתח אפליקציות שיתנו מענה ויסירו את החסמים שבגללם נוטשים צרכנים את אפליקציות השוואת מחירים לסמארטפון".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד