הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פילסברי מעדכנת: 22 מיליון אוזני המן יימכרו במהלך חג הפורים. משקלן כ- 900 טון, כ- 4.5 מיליארד קלוריות

26/02/2008 08:25

בממוצע, צפוי כל ישראלי לאכול במהלך הפורים כ- 3 אוזני המן, ילדים יאכלו פי שניים מהמבוגרים. בסה"כ מגלגל שוק אוזני המן כ- 33 מיליון שקל, השנה צפוי גידול של כ- 10% בהיקפי הפעילות.

 

מחידושי פורים 2008: אוזני המן עשויים קמח מלא במילוי תמרים וגרנולה

 

24.5 מיליון אוזני המן יימכרו במהלך חג הפורים, במשקל כולל של כ- 1,225 טון, שהן כ- 5.5 מיליארד קלוריות, (כל אוזן-המן שוקלת כ-50 גר', שהם כ-222 קלוריות ליחידה) כך מוסר ברי שן, מנהל השיווק של ג'נרל מילס (פילסברי) ישראל. עוד מציין שן כי "שוק אוזני המן מגלגל כ- 33 מיליון שקל בשנה,  לדבריו,  למרות ההיצע המרשים של מילויים מיוחדים דוגמת מילוי מישמש ומילוי תות וגם שוקולד רוזמרי, הישראלי עדיין מעדיף את המילויים הקלאסיים: להערכתו כ- 30% מכלל אוזני המן הנמכרות במהלך החג הינן במילוי פרג, 20% במילוי שוקולד ו- 20% במילוי תמרים. 30% מכלל המכירות כולל את המילויים המיוחדים הכוללים מילויים עם פירות, חלבה ואוזני המן מבצק שוקולד.

 

לדברי שן, כל ישראלי צפוי לאכול במהלך החג כ- 5 אוזני המן בממוצע, והילדים יאכלו פי שניים יותר אוזני המן מהמבוגרים. עוד מוסיף שן כי השנה צפוי גידול של כ- 10% בביקוש לאוזני המן בהשוואה לפורים אשתקד. לדבריו, את הגידול בביקוש ניתן עדיין לייחס לתחושה הכללית של  השיפור במשק.

 

חטיבת המאפה של פילסברי מציעה השנה אוזני המן במגוון טעמים, ביניהם טעמים חדשים דוגמת אוזני המן עשויים קמח מלא במילוי תמרים וגרנולה. כמו כן, מציעים בפילסברי אוזני המן "מיני" תמרים, פרג, רוזמרי וכן אוזני המן בגודל רגיל במילוי תות-שדה, מישמש ואוזני המן עשויים בצק שוקולד במילוי חלבה, כל אלה לצד המילויים הקלאסיים: תמרים, פרג, אגוזים ושוקולד חלב.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד