הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

יפעת : ראש הממשלה, אריאל שרון ממוקם במקום הראשון בדרוג הפרלמנטרי

10/07/2005

חברת יפעת מחקרי מדיה מתקדמים מקבוצת "יפעת", העוסקת בניתוח תדמית תקשורתית של גופים ואישים, מציגה את מדד הפרלמנטרי של יפעת לשרים וחברי כנסת לסיכום החצי הראשון של  שנת 2005 בתקשורת האלקטרונית.

 

מני אברהמי, משנה למנכ"ל יפעת מוסר: " ניתן להבחין כי מבין 20 המדורגים הראשונים, רק 5 הינם חברי כנסת, כל היתר הם שרים. חבר הכנסת המושמע ביותר הינו טומי לפיד עם 189 השמעות. רק 2 מבין המדורגים הן נשים:  לימור לבנת במקום ה- 12 הינה האישה המושמעת ביותר עם 156 השמעות. ומיד אחריה במקום ה- 13 נמצאת ציפי לבני עם 148 השמעות. בנוסף, ניתן לראות כי מבין 20 המדורגים בדרוג 10 הם חברי ליכוד, 7 חברי מפלגת העבודה, 1 מש"ס, 1 משינוי ו 1 מיחד".

 

במקום הראשון בטבלת השרים והחברי כנסת המושמעים בתקשורת האלקטרונית מוביל ראש הממשלה אריאל שרון, עם 472 השמעות בחצי שנה האחרונה: 212 מהן ברדיו לעומת 260 בטלוויזיה. החודש בו הושמע שרון יותר מכל חודש אחר במהלך 2005 היה חודש מאי עם 106 השמעות. מרבית השמעותיו של אריאל שרון במהלך ששת החודשים האחרונים היו בנושא תכנית ההינתקות, במהלך ששת החודשים האחרונים הוא מיעט לדבר בנושאים כלכליים וחברתיים, ומרבית השמעותיו היו על רקע פגישותיו עם מדינאים שונים שהבולטים שבהם היו ג'ורג' בוש, פוטין, אבו מאזן וקונדולסה רייס. מלבד ההשמעות בנושא ההינתקות הושמע שרון בהקשר של הרכבת הממשלה, התקציב וחוק ההסדרים, דוח דברת והאלימות בחברה הישראלית.

 

במקום השני שר האוצר, בנימין נתניהו עם 301 השמעות:  141 מהן ברדיו לעומת 161 בטלוויזיה.

חודש מרץ היה החודש בו הושמע נתניהו יותר מכל חודש אחר (71 השמעות). מרבית השמעותיו של נתניהו היו בנושאים כלכליים, הוא הושמע על רקע דו"ח בכר, הפחתות המסים, הירידה באבטלה, מכירת בזק, חוק ההסדרים והעברת התקציב, הרפורמה בנמלים ומינו סטנלי פישר לנגיד. בחודשים האחרונים מבחינים כי נתניהו מושמע יותר בנושאים מדיניים מאשר בעבר, הוא מושמע על רקע התנגדותו להריסת הבתים וחששותיו מתוצאות תכנית ההינתקות.

 

מני אברהמי, משנה למנכ"ל יפעת מוסיף כי: " כאשר בוחנים את מצבם של שני המדורגים ראשונים, שרון ונתניהו עולה כי בניגוד לנתניהו שמתראיין ועונה על שאלות כתבים, שרון אינו מתראיין ואינו מתעמת עם עיתונאים, הוא מעביר את מסריו בפתח ישיבות הממשלה ובנאומים אותם הוא נושא מעת לעת".

 

במקום השלישי נמצא בדרוג חודש יוני שר הביטחון, שאול מופז עם 247 השמעות מהן : 139 ברדיו ו 108 בטלוויזיה. מרץ ואפריל היו החודשים בהם הושמע מופז יותר מבכל חודש אחר השנה   ( 46 פעמים בכל חודש).

מופז התראיין בחצי השנה האחרונה בנושאים הקשורים לפעילות צה"ל ומשרד הביטחון, הוא מיעט להתבטא בנושאים פוליטיים או בנושאים כלכליים. השמעותיו היו על רקע סיוריו ביחידות צה"ל, פגישותיו עם אישים פלשתינאים, הכנות צה"ל להינתקות ותופעת הסרבנות.

 

במקום הרביעי נמצא משנה לראש הממשלה ,שמעון פרס,  עם 226 השמעות מתוכן : 139 ברדיו ו 87 בטלוויזיה. חודש יוני היה החודש עם מספר ההשמעות הגבוה ביותר (46) וזאת על רקע הבחירות הפנמיות במפלגת העבודה. פרס הושמע בעיקר בנושאים הקשורים לבחירות הפנמיות במפלגת העבודה, היחסים עם הפלשתינאים, תוכנית ההינתקות, הריסת הבתים ופיתוח הנגב והגליל.

 

במקום החמישי בדרוג הפרלמנטרי של יפעת לסיכום החצי הראשון של השנה נמצא יו"ר האופוזיציה, טומי לפיד, עם 189 השמעות מהן: 95 ברדיו ו 94 בטלוויזיה. חודש מרץ היה החודש עם מספר ההשמעות הגבוה ביותר עם 85 השמעות ואילו במאי הושמע לפיד  5 פעמים בלבד. לפיד הושמע בשלושת החודשים הראשונים של 2005 בהקשר של הרחבת הממשלה, תמיכתו בתקציב לאחר ההסכם עם ראש הממשלה, חילופי הדברים בינו ובין זהבה גלאון בסוף מרץ זכו לחשיפה רחבה מאוד. בשלשת החודשים האחרונים מבחינים כי השמעותיו פחתו והוא מושמע על רקע פעילות האופוזיציה בכנסת, השחיטות השלטונית ויחסי דת ומדינה.

 

מני אברהמי : " בדרוג בולטת העובדה כי מתנגדי ההינתקות אינם מקבלים ביטוי, הנציג היחיד ברשימה הוא ראובן ריבלין שנמצא במקום האחרון. מה שמחזק את טענות מתנגדי ההינתקות כי קולם אינו נשמע בתקשורת".

 

חברת "יפעת מחקרי מדיה מתקדמים" מקבוצת "יפעת" מתמחה בניתוחי תוכן כמותיים ואיכותיים ומבצעת מחקרים על תדמית תקשורתית של גופים ואישים ממגוון תחומים. 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד