הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

"מדינת הכדורגל" משתמשת בהמונים לגיוס כספים

11/09/2013

איך מגייסים כסף להטיס נבחרת כדורגל חובבנית לאליפות אירופה? זאת השאלה ש"מדינת הכדורגל" שואלים כל שנה מחדש. מדינת הכדורגל היא ארגון כדורגל החובבים הגדול בארץ המאגד מאות קבוצות ואלפי שחקנים, ומשתתף מדי שנה באליפות אירופה של ארגון כדורגל החובבים האירופי, ה-European MiniFootball Federation.

 

בשנה שעברה, הנבחרת הציעה לספונסרים את חגיגות הגול והלכו על קמפיין ויראלי שמיועד למנכל"ים ומנהלי שיווק ובו מציעים להם ריקודים מיוחדים לאחרי הבקעת השער המוקדשים למותגים שונים. 

 

השנה החליטו במדינת הכדורגל ללכת על קונספט של גיוס המונים ורתמו למהלך את שחקן מכבי חיפה ונבחרת ישראל, טאלב טוואטחה. בסרטון שעלה היום ביוטיוב ובפייסבוק, טאוואטחה מספר על התנאים להם זוכים שחקני הנבחרת המקצוענים ופונה לעזור לאלה "שאין להם" - לשחקני הכדורגל החובבים. הקליפ שמזכיר סרטוני התרמה נרגשים, מפנה את הגולשים להירשם למבחנים פתוחים בהם יבחרו שחקני הנבחרת שיצאו לאליפות אירופה בכרתים באוקטובר. מי שלא רוצה לשחק יכול לרכוש חולצת נבחרת ובכך לסייע למימון המשלחת.

 

במדינת הכדורגל החליטו ללכת על הקונספט של גיוס המונים למרות שבשנה שעברה הקמפיין למנכ"לים הוכיח את עצמו. יאיר שר ממדינת הכדורגל מסביר: "מעבר לזה שגיוס המונים הוא טרנד חזק כרגע, היה חשוב לנו למנף את הקהילה שלנו ככה שנותני חסות פוטנציאלים יבינו את יתרונות החיבור לנבחרת החובבים ולקהילת מדינת הכדורגל."

 

בימים הקרובים יעלה באתר ONE קמפיין באנרים ופרה רולרים של הסרטון שירחיב את מעגל המשתתפים מעבר לזה של קהילת מדינת הכדורגל. במסגרת השת"פ עם מדינת הכדורגל, ערוץ ONE בטלוויזיה יעביר את משחקי הנבחרת בשידור ישיר מכרתים באוקטובר.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד