הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

יריד המֵיְיקֶרים השישי יתקיים בירושלים

1/11/2018
יריד המֵיְיקֶרים השישי יתקיים בירושלים

כמו בעולם גם אצלנו. יריד מייקרים ייחודי, המתקיים זו השנה השישית במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, מזמין אתכם לקחת חלק באירוע מטורף המושך אליו עשרות ממציאים יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסא בשלל תחומים. עיקר התמחותם של הממציאים היא יצירת המצאות משעשעות ו'מדליקות'.  השנה יתארחו לראשונה  אמנים/מעצבים מאיטליה ביריד זואי רומנו – מייסדת WeMake במילאנו – מייקרית המקדמת את גישת ותרבות המייק לתחומי חיים וסביבת עבודה בדגש רב על מגדר.

 

יריד Jerusalem Mini Maker Faire  מתקיים פעם בשנה במוזיאון המדע כחלק מסדרה של למעלה ממאה ירידים המתקיימים ברחבי העולם במסגרת תנועת MAKE העולמית, בה חבר המוזיאון.

 

באי היריד, קטנים וגדולים, מוזמנים לקחת חלק בחוויה אינטראקטיבית יוצאת דופן במהלך היריד שימשך על פני יומיים במהלכו יציגו, כאמור, עשרות מייקרים, ויפעילו למעלה מ-50 פרויקטים אינטראקטיביים ידידותיים לסביבה, המצאות ויצירות מפתיעות וחדשניות. 

 

בין המייקרים הבולטים שיתארחו ביריד:

-        המעצבת טל דרורי מזמינה אתכם לצבוע דף צביעה באורך 3 מטרים התלוי על קיר ולבנות חללית על מסך המחשב. ברגע שהילדים יגעו בנקודות מסוימות בדף יזכו בכלי העבודה הנחוצים לבניית חללית על מסך המחשב. רק כשיאספו כל כלי העבודה תופיע החללית בשלמותה ותעוף לחלל.

 

-        אוהבים רכבים? אל היריד יגיעו מספר דגמים ייחודיים ומסקרנים של רכבים קצת אחרים. לא כמו שאנחנו מכירים. המייקר אילן שרמן שכיכב במידברן 2018 עם רכב האמנות 'החילזון מן השפן' עשוי חומרים ממוחזרים הבא לקרוא תיגר על החפזון מן השטן. תנועתו איטית ומלאת חן הביאה לו את כינויו 'חילזובי' שנבנה ברובו מחומרים ממוחזרים כמו חביות משומשות, ברזלים חלודים ומנוע של אופנוע משומש שידע ימים יפים יותר. 

 

- קרבות רחפנים בזירה כפי שמעולם לא ראיתם. בואו לצפות, לעודד וגם להכיר את טייסי הרחפנים. הקרבות יתקיימו כל שעה עגולה ב8.11 16:30-20:30 וב9.11 בשעות 13:00; 13:30.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד