הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פורסמה רשימת העיתונאים המועמדים לפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית לשנת 2011

5/01/2011 17:20

האגודה לזכות הציבור לדעת פרסמה הבוקר את שמות העיתונאים המועמדים  לפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית לשנת 2011. בין  14 המועמדים לקבלת הפרס השנה נמצאים (לפי סדר א-ב): אורי בינדר-ראש מערכת "מעריב" בדרום, מתן חודורוב-הכתב הכלכלי של ערוץ 10 עופר  פטרסבורג – כתב הנדל"ן והתשתיות של "ידיעות אחרונות",  , סטלה קורין-ליבר-הפרשנית הכלכלית של העיתון "גלובס", זאב קליין-כתב המאקרו וכתב הכנסת של "ישראל היום", וכתב "גלובס" בעברו, עודד שחר-הפרשן הכלכלי של הערוץ הראשון ונחמיה שטרסלר-עורך בכיר לכלכלה וחברה בעיתון "הארץ" ועוד.

הפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית ניתן עבור עיתונאות או תקשורת כלכלית אמיצה המדווחת על נושאים כלכליים כהווייתם, ללא התחשבות בגורמים עסקיים, פוליטיים, תקשורתיים ואחרים. הפרס ניתן לעיתונאי, פובליציסט או כל אדם אשר תרם תרומה משמעותית ואמיצה לתקשורת כלכלית איכותית בישראל. בשנים קודמות זכו בפרס דניאל דורון, מייסד ומנהל "המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי", גיא רולניק,  סגן מו"ל "הארץ", מייסד ועורך ראשי של העיתון TheMarker  מוטי בסוק מ- TheMarkerוגד ליאור, הכתב הכלכלי וראש מערכת "ידיעות אחרונות" בירושלים.

את הזוכה בפרס לשנת 2011 תבחר וועדת השיפוט בראשות עו"ד אוריאל לין-נשיא איגוד לשכות המסחר והכוללת את עו"ד נורית אמיתי, יורם גבאי-יו"ר פעילים ניהול תיקי השקעות, הגב' דליה זליקוביץ', והאלוף (במיל) אורן שחור.  

הפרס, בגובה 5,000 דולר, יוענק, יחד עם הפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ' ופרס "לדעת" לעבודה אקדמית מצטיינת בתחום ביקורת התקשורת, בטקס  של "האגודה לזכות הציבור לדעת" שיתקיים בפברואר 2011.

לדברי ישראל מידד, מ"מ יו"ר האגודה,  "בשנים האחרונות אנו עדים למסע לחצים חסר תקדים של גורמים שונים על עיתונאים  כלכליים. לכן, דווקא השנה, יש חשיבות להעלאה על נס את פועלם של אותם עיתונאים שעושים מלאכתם נאמנה לטובת הציבור הרחב תוך התעלמות מכל שיקול זר".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד